Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
"Znaczek pioruna" - na pewno faszyzm.


@Tom_Ja: Nie faszyzm tylko oddziały SS co zabijali Polaków więc skojarzenie z ruchem skrobankowym jak najbardziej trafne. Tylko wykopek pelikan kupi manipulację co piszesz. xD

@4x80: nie faszyzm tylko Szare Szeregi, które malowały na murach symbole walki z okupantem więc skojarzenie z malowaniem kościołów - domów agentury watykańskiej - jak najbardziej trafne.
Tylko pożyteczny idiota kupi manipulację co piszesz. xD
@Tom_Ja: Włoski faszyzm w porównaniu do hitleryzmu był zjawiskiem wagi lekkopółśmiesznej ( co nie znaczy że bezkrwawym) ale niech cała ta Forza nie #!$%@? że Mussoliniemu było ideologicznie czy politycznie daleko do Adolfa, tyle że Adolf miał rzeszę odważnych, zdyscyplinowanych i gotowych na wszystko co im każe a Duce tak bardziej wioskowych przygłupów.

Gx
a może to faszyzm nietotalitarny, i co teraz?


@prnppp: na pierwszy rzut oka wygląda jak oksymoron, ale w sumie przez większość czasu władzy Mussoliniego we Włoszech panował bardziej autorytaryzm, niż totalitaryzm.

Taka dygresjia: Z perspektywy czasu "oryginalny" faszyzm włoski przysłaniany jest też przez swoją gorszą odmianę z Niemiec, i przypisuje się (w popularnej świadomości) im cechy nazistowskie. Nie bronię tu oczywiście faszoli, bo faszyzm to faszyzm i jego miejsce jest na
@Tom_Ja: to nie był prawdziwy faszyzm( ͡ ° ͜ʖ ͡°)
Dzban może by zajrzał do podręcznika z historii, nawet takiego do podstawówki. Ale nie nie otworzy książki. Lepiej otworzyć okienko przeglądarki i pisać takie wypociny na twitterze. I jeszcze podpisywać swoimi danymi. To jak wygląda narracja tych nieuków mnie onieśmiela.
Ktoś się dosłownie sam nazywa faszystą - potrzeba dodatkowych analiz.


@Tom_Ja: Analiz nie, ale uściślenia już pewnie tak. Bo słowo Faszyzm w języku polskim znacząco rozmyło swoje znacznie. Co jest przykre bo im łatwiej słowa zmieniają znaczenia tym trudniej się dogadać.