Wpis z mikrobloga

Czy kto wie czemu #mpkwroclaw nagle w środku nocy nalicza mi kupno biletu? Kiedy autobusem jechałem kilkanascie dni temu. I jak kupuję bilet, to za 1,5 zł, a nie za 3 zł. Kartę mam w portfelu, więc mała opcja, że ktoś z niej skorzystał, poza tym nie pojawiły się żadne inne transakcje. Wtf, mpk mi ukradło kartę?

#wroclaw #bankmillennium #millenium #millennium
kaczoor - Czy kto wie czemu #mpkwroclaw nagle w środku nocy nalicza mi kupno biletu? ...

źródło: comment_1604266365FCpxlx6WubM0J0DzFTfW9w.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@kaczoor: według ich regulaminu mogą pobrać środki w ciągu 30 dni, a jak dokonałeś zakupu kilku biletów w tym samym dniu, to sumują to. Mi także się pobierają opłaty za bilet po kilkudziesięciu dniach.
  • Odpowiedz
@kaczoor: paaaanie, czego ty oczekujesz xD? Tu jest Wroclaw, a nie wyzsza technologia xD

@stassma: po prostu biletomaty działają offline dlatego później jest transakcja rozliczana
Skoro dzialaja offline, to skad kontroler na tym swoim urzadzanku widzi ta transakcje? Laczy sie z biletomatem w pojezdzie czy kontroler przyjmuje wszystko na slowo honoru?
  • Odpowiedz
@kaczoor: na jakiejś wrocławskiej grupie dziewczyny sie żaliły, że dostały mandat, albo pobierało im zbyt duże kwoty, więc radzą się przerzucić na papierowe bilety xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kaczoor: jedyne co to pamiętać kiedy jechałeś, ile biletów kupiłeś i sprawdzić czy za te dni są transakcje, a jak nie ma to czy ta z dzisiaj się sumuje do brakujących itd.
Głupie, wiem, ale takie to już nasze MPK jest xD
  • Odpowiedz
Mam podobną sytuacje z teraz z tym że u mnie to nie blokada a transakcja, a raczej 4. Każda z datą dzisiejszą a przez ostatnie 2 tygodnie nie jeździłam MPK. Ale jeśli to charge za jeszcze dawniejsze przejazdy to ni #!$%@? nie stwierdzę czy to jakiś błąd czy może rzeczywiście jechałam ( _)
  • Odpowiedz
@stormkiss:

Twoja karta obsługuje offline
Odbijasz ją
Transakcja jest zapisywana na raspberry pi działającym w automacie - nie idzie info do banku ani centrum autoryzacyjnego dlatego nie masz żadnych powiadomień/blokad.
Token z zakupu biletu idzie na serwer mennicy
Kontroler ma czytnik online który sobie pobiera tokeny na bieżąco

W nocy/za tydzień/na drugi dzień/po 2h worek z transakcjami offline jest wysyłany do rozliczenia i transakcja po kilku dniach jest widoczna w banku.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - transakcje kartą z ING są u mnie z Mennicy tak jak powyżej na waszych screenach, ale zdarzało mi się używać revoluta i na koncie revolut też wczoraj pojawiła się jedna transakcja ale od Urban Card Center. Wtf.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Mirabella0101 @Marian90 @DarkAlchemy @r__k @TurkusowyRisso @2403 @printf @Miriamele @Ekspert_magii_powietrza @shitty_support

Moja wymiana mailową z UOKiK

===================

Dzień dobry,

Piszę w sprawie sposobu w jaki MPK Wrocław pobiera opłaty za bilety kupione kartą w ich automatach w autobusach/tramwajach.
Otóż po kupnie biletu nie dostaje się żadnego potwierdzenia (brak paragonu czy innego fizycznego potwierdzenia), a MPK zastrzega sobie prawo do rozliczenia zakupu w ciągu 30 dni. I okazuje się, że gdy kupuję bilet za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczoor: jeżeli te transakcje były poprawne to ciekaw jestem dlaczego google pay je odrzucił - środki na karcie cały czas mam. Wczoraj chciałem kupić bilet w tramwaju i mam zbanowaną kartę (google pay)
  • Odpowiedz