Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagów #szosa #rower i #gravel - czy w licznikach #garmin (interesuje mnie 530) działa nawigacja turn by turn przy wrzucaniu trasy z komoot? Trzeba mieć tam konto premium albo odblokowany region? Chciałbym kupić garmina, swoje trasy planuję w komoot i zastanawiam się, czy wszystko zadziała elegancko, czy potrzebuję jeszcze wydać dodatkowa kasę na jakieś konta premium.
  • 14
  • Odpowiedz
@marafc: raz wytyczyłem trasę na Komoot z regionu którego nie mam. Zapisałem do GPX, wczytałem w Garmin Connect, wrzuciłem na Edge 830 i pokazywało turn-by-turn, podjazdy itp.
Edit: sorry. Wytyczyłem na Komoot, ale potem na mapach google to naniosłem ręcznie i poprawiłem kilka rzeczy. Bezpośrednio z Komoota nie szło :D
  • Odpowiedz
@marafc: miałem 530 i darmowa wersję z regionem z okolic. Wszystko działało turn by turn tak samo jak na wahoo. Jeżeli chcesz wyznaczyć traske w innym regionie to bez pełnej wersji nie wczyta Ci jej w liczniku.
  • Odpowiedz
@marafc: Zamiast komoota możesz przeskoczyć na ridewithgps lub mapy.cz, które w darmowych wersjach oferują narzędzia do wyznaczania tras i eksportu plików .gpx bez ograniczeń.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marafc: Na wahoo działa, ale trasy zgrywane są automatycznie przez synchronizację między licznikiem a kontem na rwgps. Nie wiem jak to wygląda w przypadku Garmin Connect. Może @AbaddonLincoln będzie wiedział.
  • Odpowiedz
  • 0
@marafc to gdzie to jedziesz, że potrzebujesz odrazu cały świat a nie region? Komoot często ma promocje, ja za cały świat zapłaciłem kiedyś koło 15 euro
  • Odpowiedz
@marafc: Garmin w przeciwieństwie do wahoo umie sam nawigować i skąd byś nie zgrał trasy to zawsze będziesz mieć turn by turn. Nawet jeśli wgrasz trasę która nie jest turn by turn to garmin przekalkuluje ją (co czasem może zająć mu parę minut w zależności od długości trasy) na turn by turn.

Ze sklepu garmin connect możesz pobrać aplikację komoota która automatycznie synchronizuje trasy z Twojego konta na urządzenie. Działa to
  • Odpowiedz