Wpis z mikrobloga

@CzajnikZniszczenia: tu nie chodzi o homofobów, chodzi o przyczynę - nie przejawiasz skłonności homoseksualnych bo istnieje homofobia... Tak samo nie odkryto genu, który determinuje orientację więc argument, że taki się rodzisz też jest maskowaniem rzeczywistego problemu - realcji rodzice-dziecko, myślałeś nad tym kiedyś?
@CzajnikZniszczenia: gdzie widzisz katolickie farmazony? Cały świat nauki (jak piszesz) nie uważa, że jest to choroba (nie ma tego w katalogu) - ale nikt nie mówi w naukowych pismach (publikacje), że jest to prawidłowy wariant rozwoju. Sprawdzałem. Pisma naukowe z kolei wskazują że wpływ na orientację ma wczesne dzieciństwo i relacje dziecka z rodzicami. Wiem, że godzi to w Waszą retorykę, zwłasza tą maskująca problemy psychiczne młodych ludzi, gdzie wina za
@Cavarash: korzystałem z tej strony. Napsuła mi krwi przez 2lata szukałem osoby, która była gejem a już nie jest i nie znałem.

Tutaj masz fajnie opowiedziana jedna z teorii dlaczego homoseksualizm istnieje.
@CzajnikZniszczenia: Nie wrzucilem tego artykułu dla heheszków, mojej dziewczyny brat popełnił niedawno samobójstwo. Był gejem, miał 15 lat i wychowywała go pracująca po 12h samotna matka, nikt go nie hejtował, mimo że nie ukrywał orientacji to był lubiany, wiem bo sprawdzałem jego Facebooka, Instagrama oraz Whatsappa... Wiem też, że spotykał się ze starszymi panami bo mial konto na portalu z randkami dla gejow i wiem, że dzieki temu dostawał markowe ciuchy...
@Cavarash:

gdzie widzisz katolickie farmazony?

hmm

W ten sposób wytworzycie poczucie, że relacje płciowe między mężczyzną a kobietą, mężem i żoną są czymś wspaniałym, bo stworzył je Pan Bóg.

hmmm

Czytając razem Pismo Święte, odkryliśmy, że nasze fizyczne relacje zupełnie nie przystają do woli Bożej.


"Od piętnastu lat jestem psychoterapeutą i pomagam ludziom." i przez ten cały okres nie był w stanie stworzyć jednego badania, które by zaorało obecny konsensus naukowy
@Cavarash: Może to, że słyszał od obcych ludzi, chociażby w internecie, że jest ciotą, że powinien być wrzucony do gazu? Może to, że mówili mu, że nie jest równy ludziom normalnym?
Skąd wiesz jak traktowali go w szkole? Skąd wiesz co mu siedziało w głowie? Skąd wiesz czy nie przeżył jakiejś traumy?
Przejrzałeś mu portale społecznościowe i uważasz, że wszystko było ok.... Brak mi słów.

Utarłeś sobie wizję świata i próbujesz
@CzajnikZniszczenia: wiem, ze link na wykopie nic nie zmieni, ale szczerze myślałem że znajdę przyczynę jego decyzji, jego matka jest załamana i tez uważa ze to pewnie przez to,ze go nie lubili albo mu grozili tylko nic nie znaleziono (ja czy policja i znajomi tez byli w poszukiwania takie zaangazowani)
@Cavarash:

https://www.nature.com/news/2010/100709/full/news.2010.344.html

Badanie na ptakach, nie na ludziach.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1743609515327211

Wnioski nie wskazują na "Pisma naukowe z kolei wskazują że wpływ na orientację ma wczesne dzieciństwo i relacje dziecka z rodzicami." a całość je za paywallem. Jak masz dostęp do tego artykułu to cytuj konkretne kawałki, które by wskazywały ten wpływ.

Jak bys chcial wiecej to pisz :)

Poproszę więcej :)
@Cavarash: Ale ci ludzie twojej "pomocy" nie potrzebują. Na prawdę większość ma w dupie skąd się ich orientacja wzięła i chce szczęśliwie żyć.

A sugerując ludziom, że mogą zmienić orientację niszczysz im życie. Bo zmiana orientacji jest niemożliwa.

Chcesz, żeby skończyli jak brat twojej dziewczyny?
Zagubione osoby homoseksualne potrzebują akceptacji i zrozumienia, a nie przekonywania, że są wybrakowani.

Nie zbawiaj świata, skoro nie wiesz jak się za to zabrać.
@Cavarash:
Ale jesteś zapatrzony w swoje schematy. Oczywiście, że można wieść szczęśliwe życie jako osoby homoseksualne. Może nie na jakiejś polskiej wsi, ale w krajach zachodnich pary homoseksualne na nikim nie dużego robią wrażenia i sobie żyją, nierzadko wychowując dzieci.

Niektórzy na przykład nie cierpią dzieci i chcą się rozwijać. Natomiast inni nie wyobrażają sobie życia bez dzieci. Są różni ludzie i różne definicje szczęścia. ¯\_(ツ)_/¯
@korin_: oglądnałem to, ale filmik skupia sie tak bardzo na udowodnieniu, ze jest to w naturze zwyczajne zjawisko, że zapomina tylko wspomnieć o nadrzędnej zasadzie przekazywaniu DNA dla trwałości gatunku... zwiaski jednoplciowe w naturze sa anomaliami bo gdyvy byly normalnoscia to gatunki by ginely
@Cavarash: I gdzie tu jest o

Pisma naukowe z kolei wskazują że wpływ na orientację ma wczesne dzieciństwo i relacje dziecka z rodzicami

?
Przecież w tym co zakreśliłeś jest, ze nie mają "clean evidence" na temat konkretnego wyznacznika homoseksualizmu tylko przejawy kilku współczynników. Jest różnica pomiędzy "ma wpływ" a "może mieć wpływ ale nie wiemy".
Jednocześnie masz tam zdania, które zaprzeczają twojemu

Tak samo nie odkryto genu, który determinuje orientację
@Cavarash: to nie mówi o homoseksualizmie jako narzędziu prokreacji ale zapewnieniu przetrwania danej rodziny. Nie każdy osobnik danego gatunku ma się rozmnażać. Ja wiem, że z punktu widzenia kościoła jedynm dozwolonym stosunkiem jest ten z którego może być dziecko ale to chyba małe xD
@Cavarash: jek mówimy o związkach to w naturze często same związki są anomalią i ich występowanie zależy od gatunku. Ale to nie dowód, że ludzie nie powini w nie wchodzić