Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, ciężko teraz żyć godząc rigczowe podejście. Bo ja to ****, #protest kobiet popieram całym sercem, zamykanie cmentarzy to pomysł wyciągnięty z dupy, ale z drugiej strony COVID szaleje, mam pacjentów na oit bez słynnych chorób współistniejących, którzy umierają na naszych oczach, trzeba coś robić, jakoś zmobilizować społeczeństwo. Jak tu żyć i nie popaść w paranoję, jprdl. Rząd miał ponad pół roku żeby zorganizować cały system, a serio dałoby się to zrobić. *** ma #!$%@? krew na rękach. #koronawirus
  • 17
@elwino bo u mnie to na standardzie w tej porze zawsze trafiały się przypadki 65+, większość bakteryjne lub już nawet grzybiczn e zapalenie
@mexxl przykładowy pacjent: 56 latka, która nie bierze żadnych leków, z rozsianymi zmianami zapalnymi w plucach, dodatnim testem PCR w kierunku covid, bal czysty, saturacja przy przyjęciu 50. Kilka dni na NIV, pogorszenie stanu, rura, potem nzk, odstukana i tak w sumie leży bo leży...
@elwino a co pokazało RTG płuc, u nas tak naprawdę to zaczyna się plaga o dziwo burzy cytokinowych, chodź jak mówię miasto 150 tys, ale zawału pacjenta nie ma. Paranoja jednak jest taka, że pacjentce odeszły wody, stwierdzili poród pozorny i odesłali do domu. Jednak nie był pozorny. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na szczęście dobrze się skończyło
@mexxl w RTG mleczna szyba na całości. W moim szpitalu powiatowym też nie ma apokalipsy póki co, mamy jeszcze nawet miejsca oitowe, ale miejsca na 'zwyklym' zakaznym rozeszły się w dwa dni :/ będzie gorzej i tego się obawiam.
@elwino my mieliśmy oddział tylko na wiosnę, nawet namiot nam dali. Teraz za zakazny robi okulistyka( ͡º ͜ʖ͡º) i od innych oddziela płachta folii. Na Inter i tak trafiają babki z podobnym RTG lub nawet tk płuc i często po 2 dniach mają dopiero test, a o szybkości wyników nie wspomnę. Apokalipsa będzie jak nam do tego cięższa grypka przywali i już wtedy nikt nie będzie wiedział
@elwino: Poje*ana sprawa. Niestety, ale za zaistniałą sytuację możemy winić jedynie rząd. Już za późno na rozmyślanie i ocenianie czy aktualne protesty powinny się odbywać ze względu na COVID. Nieprawdą jest, że * nie zrobił nic. Zrobił dużo - zbuntował przeciwko sobie naród w najgorszym mozliwym momencie, żeby mieć na kogo zwalić odpowiedzialność za wzrost zarażeń. *** ich. To jest partia jednocząca psychopatów i zwyrodnialców.

Sam mam rodziców w grupie ryzyka
@Simon3D kwestią jest sam system i procedury. W DUŻYM skrócie trafiasz na oddział powiedzmy z zapaleniem prawego płuca, metronidazolek, NaCl, parę dni i do domu. Niestety cześć starszych ludzi wraca, ale niestety do kostnicy. Ty nic nie zrobisz, bo procedura jest taka, albo tracisz pracę i uprawnienia
@Simon3D u mnie na razie tylko jeden w użyciu. Ale ogólnie z tego co inni mówią to około 20 proc lub mniej. Poza tym trzeba brać pod uwagę, że jak masz 70 pod respo to szanse maleją diametralnie, szczerze powiem, że nawet jakby nie miał covid, to tak optymistycznie 3%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elwino: Z tego co wiem to w piątek był strajk generalny. Dlatego spontanicznie ogłoszono zamknięcie cmentarzy aby mniej ludzi mogło wziąć udział ze względu na ten spontaniczny krok
@DizzyEgg na zakaźnym pełen przekrój wiekowy, oczywiście więcej starszych, ale bardzo dużo ludzi 40-60 lat, na oit najmłodszy COVID na razie 56 lat.

@Simon3D % objetosciowy tlenu w mieszance oddechowej można płynnie regulować w zakresie 21-100%, ale czysty tlen (albo wysoki procent) podawany długotrwałe może powodować uszkodzenia płuc, zapalenia tchawicy, wysuszanie błon śluzowych, wypłukiwanie azotu etc. Niemniej jednak, jeśli jest to konieczne do uzyskania odpowiedniej saturacji i prężności tlenu to tak się