Wpis z mikrobloga

@Wielki_Wladca_Wypoku: Blonde lager? To pewnie jakaś wersja pseudolagera a drożdże czyste, ejlowe. I tak lepsze, niż Tyskie - smacznego Mirku i polecam w przyszłości przejść na warzenie ze słodów :)

Przenieś je w chłodniejsze - temperatura otoczenia 20-22*C daje Ci piwo o temperaturze fermentacji 25-26*C, co jest poza zakresem pracy drożdży. Polecam pomieszczenia 18>.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lunga: @yam-jan: tutaj gdzie foto to jest faktycznie 14 stopni ten termometr co na foto to jednak do d...., Po prawej mam inne pomieszczenie z temp 20 stopni stała

@NuncjuszPapieski: sądzę że u mnie też będzie wujowo.... Pierwsze 24h fermentor stał w temp 22-24 i fermentacja zapier.... Jak szalona, kolejne 24h stał w 14stopniach i fermentacja baaaardzo spowolniła dzisiaj koło 13 przestawiłem w piwnicy do pomieszczenia obok z temp
sądzę że u mnie też będzie wujowo.... Pierwsze 24h fermentor stał w temp 22-24 i fermentacja zapier.... Jak szalona,


@Wielki_Wladca_Wypoku: Zdecydowanie zastosuj drożdże suche BE-134, kosztują zaledwie 10zł i jedna saszetka wystarczy nawet na 25l z uwagi na wyższą temperaturę.
Zrób na nich SMaSHa, np, słód pilznieński i chmiel Citra, bez chmielenia na zimno, takie zwykłe piwo, zobaczysz jakie fajne wyjdzie jeśli nie masz za twardej wody.
tutaj gdzie foto to jest faktycznie 14 stopni ten termometr co na foto to jednak do d...., Po prawej mam inne pomieszczenie z temp 20 stopni stała


@Wielki_Wladca_Wypoku: Te najtańsze termometry do mega badziew, nie tylko pokazują co chcą, ale za chwilę się popsuje.

Bazuj na tym co odczuwasz, jest róznica do wychwycenia między 14 a 20 stopni.
Nie przejmuj się tak temperaturą, jesli tylko dobrze schłodziłeś brzeczkę przed zadaniem drożdzy,
@yam-jan: ogołnie robiłem z brewkitu i gorącą brzeczkę wlałem do fermentora w ktorym było juz 5l wody i dopełniłem do 20 litrów, następnie odczekałem aż temp będzie miałą 25stopni i dopiero dodałem drożdze ktore były dodane do brewkitu. Drozdze uwodniłem w przegotowanej ostudzonej wodzie