Wpis z mikrobloga

TLDR: Powinienem teraz sprzedawać towar i liczyć zyski, a siedzę na wykopie i liczę straty.

Ze względu na brak info o zamykaniu cmentarzy do środy, w czwartek zrobiłem spore zakupy do swojego sklepu.
Kupiłem kwiatów żywych- głównie chryzantemy za 12000zl.
Kwiatów sztucznych- za 3500zl.
Zniczy- 24000zł.

W piątek pojechałem wszystko rozładować, rząd łaskawie poinformował że cmentarze zamknięte.
Nie zdążyłem się wypakować do czasu jak ludzie szturmem ruszyli na groby.
Sprzedałem głównie trochę starych zniczy które już były wcześniej.
I tak znicze i sztuczne kwiaty mogą poczekać, ale ja zamiast cokolwiek zarobić,stracę przynajmniej 12000zl za kwiaty które zwyczajnie będzie trzeba wyrzucić.

Co ja mam powiedzieć osobie zatrudnionej jako sprzedawca ?
Nie starczy mi hajsu żeby przeżyć kolejny rok bez tych paru dni gdzie wypracowuje największe zyski.

Jak to dobrze że Mateusz może mi dać 5k mikropozyczki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#koronawirus
#firma
  • 166
  • Odpowiedz
rząd zapewniał, rząd zapewniał płaku płaku. Dlugo będziecie się jeszcze mazać? Dlaczego jeden baran z drugim nie rozumie, że mamy P A N D E M I E?


@apatozaur: Pandemia wpływa tak i tylko tak na nasze życie jak zadecydują rządzący. To na nich spoczywa cała odpowiedzialność.

Oczywiście, możesz się zaszyć i umrzeć z głodu nie pracując, albo robić po swojemu, tylko wtedy po co aparat państwowy? Po co podatki? Państwo
  • Odpowiedz
Srandemie #!$%@?! Mogli to powiedziec w srode. Niech zamkna koscioly. Tak samo jak zamkneli restauracje w momencie kiedy wszyscy zatowarowali sie na weekend.


@nie_programista_20k: Dokładnie, to co #!$%@? to czystej wody #!$%@?ństwo. Nie problem jest w zamykaniu tylko w jakim stylu to zrobili.
  • Odpowiedz
Dokładnie, to co #!$%@? to czystej wody #!$%@?ństwo. Nie problem jest w zamykaniu tylko w jakim stylu to zrobili.


@loczyn: Nie rozumiem jak mozna bronic wydania decyzji w takim momencie. Kazdy kto probuje to tlumaczyc pandemia to troll, nie ma innego wytlumaczenia. Jeszcze jakby mowili wczesniej „sytuacja jest trudna, nie wiemy czy zamkniemy cmentarze, jest taka mozliwosc” to nasz czempion jeszcze dzien wczesniej zapewnial ze nie ma takiej opcji.
  • Odpowiedz
@shaelix92 decyzja rządu tragiczna i wspolczuje, ale bylo to ryzyko, ktorego na pewno byłeś swiadomy. Nikt chyba jakos wyjatkowo sie nie zdziwil tą decyzją na ostatnią chwilę niestety
  • Odpowiedz
a cieżko ci wpasc na to że vez ogłoszenia stanu wyjątkowego, takie działania rządu są nielegalne. Już sie przyzwyczaiłeś że twój pan i władca dyktuje ci co ci wolno a co nie nanpodstawie swojego widzimisie?


@Royal_Email: Mało mnie intersuje, co mówi rząd i czy jest to legalne czy nie - trzeba przewidywać potencjalnie zdarzenia które zakłócą działalność. A takich problemów i decyzji można się było spodziewać już od marca. Szczególnie gdy
  • Odpowiedz
@bialy100k: Nikt normalny nie zakładał też zamykania siłowni.
Co jak ci ludzie żyją tylko z tych kwiatów?
Mieli w marcu zmienić branżę i zapisać się na programistyczny bootcamp czy co?
  • Odpowiedz
@loczyn: Nie wiem. Trochę trzeba przewidywać. Ja w lutym zdecydowałem, że covid-19 jest poważnym zagrożeniem i zdecydowałem się wówczas na zakup własnego markowego koncentratora tlenu - zakładając, że służba zdrowia może być niewydolna. W biznesie też byłem zmuszony zmienić branżę ze związanej ściśle z turystyką na bliższą gospodarstwu domowemu.
  • Odpowiedz
@shaelix92 do wszystkich, ktorzy pieprza ze bylo do przewidzenia(sic!) , jakis przydupas rzadu mowi ze nie zamkna cmentarzy , przy 20 k zakazen , robi sie 21k uj zamykamy!! Tych kretynow z sejmu powinnen trybunal stanu czekac, ciezko kuzwa wziac kalkluator i wyliczyc krzywa zachorowan i dac info tydzien wczesniej , nie dosc ze ludzi od uja wczoraj bylo to jeszcze tak zahamowali tym rozprzestrzenianie wirusa ze #!$%@?... Idioci, nech teraz sasin
  • Odpowiedz
  • 0
morawiecki costam ma odkupić,

jedz na protesty busikiem i sprzedawwaj po pare zloty, znicze dla rządu i kwiaty z okazji dymisji
  • Odpowiedz