Wpis z mikrobloga

TLDR: Powinienem teraz sprzedawać towar i liczyć zyski, a siedzę na wykopie i liczę straty.

Ze względu na brak info o zamykaniu cmentarzy do środy, w czwartek zrobiłem spore zakupy do swojego sklepu.
Kupiłem kwiatów żywych- głównie chryzantemy za 12000zl.
Kwiatów sztucznych- za 3500zl.
Zniczy- 24000zł.

W piątek pojechałem wszystko rozładować, rząd łaskawie poinformował że cmentarze zamknięte.
Nie zdążyłem się wypakować do czasu jak ludzie szturmem ruszyli na groby.
Sprzedałem głównie trochę starych zniczy które już były wcześniej.
I tak znicze i sztuczne kwiaty mogą poczekać, ale ja zamiast cokolwiek zarobić,stracę przynajmniej 12000zl za kwiaty które zwyczajnie będzie trzeba wyrzucić.

Co ja mam powiedzieć osobie zatrudnionej jako sprzedawca ?
Nie starczy mi hajsu żeby przeżyć kolejny rok bez tych paru dni gdzie wypracowuje największe zyski.

Jak to dobrze że Mateusz może mi dać 5k mikropozyczki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#koronawirus
#firma
  • 166
@CyfrowyD: napewno przyjdą, ale napewno nie tak tłumnie jak zwykle w podobnym okresie. Mimo wszystko najlepsza sprzedaż była podczas mszy na cmentarzu. Teraz zamknięte są, napewno tyle ludzi nie przyjdzie co w zeszłym roku. Ale.moze uda się nie wygenerować strat.
@apatozaur: problemem nie jest to, że zamknęli, tylko w jaki sposób. Na niecały dzień przed, do tego cały czas powtarzając, że nie zamkną cmentarzy. Przedsiębiorca ponosi ryzyko, ale nie powinno być tak, że rząd tydzień przed mówi, że cmentarzy nie zamknie, po czym ludzie postanawiają zakupić kwiaty i znicze na sprzedaż, a wtedy cudowny rząd postanawia zamknąć cmenatrze na kilkanaście godzin przed świętem. To jest chore. Wzrost zachorowań obserwujemy od 1,5
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lazerek: mogli podjąć wcześniej decyzję, nie twierdzę, że nie, ale litości. Będąc przedsiębiorca chyba należalo wziąć pod uwagę, że cmentarze mogą być zamknięte? Co było na Wielkanoc? Zresztą nie przesadzajmy, biznesy nie podupadają bo cmentarze przez 2 dni zamknięte. Wszyscy robią drake i płaczą jakby ktoś ulokował całe oszczędności w tym biznesie w tym roku, a jeśli tak zrobił to XDD sam jest sobie winien. Mamy bardzo niepewne czasy i przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@shaelix92: inweatycje wiaza sie z ryzykiem. Widziales krzywa. Trzeba bylo z kwiatow zrezygnowac na rzecz samych zniczy, ktore nie zespsuja sie po tygodniu-dwoch.

Zatowarowales sie jak rok i dwa lata temu a nie wzialespod uwage okolicznosci, ze jednak takie same jak rok i dwa lata temu nie sa i nie mowie o pogodzie. Jest mnostwo takich biznesow ktorym korona niszczy szyki, ale w biznesie trzeba sie umiec dostosowac. Brzmi #!$%@?, ale
@peszmerd: pewnie, to moja wina że opublikowali dzień przed że zamykają cmentarze. Korona.by im.z głowy spadła jakby opublikowali to np tydzień wcześniej ? Ps. Nie było mowy że nie wiedzą czy zamkną , tylko że nie zamkną. A teraz nagle w piątek jeb, zamknięte
@apatozaur: @peszmerd: Jest ryzyko takie ze bedzie ulewa i utarg bedzie mniejszy a nie ze ten antyludzki rzad o godzinie 17 w piatek zadekretuje zamkniece cmentarzy mimo ze od tygodnia zapewniali ze tego nie zrobia. #!$%@? mac!! Niech wszyscy pojda na etat do urzedu, po co w ogole cokolwiek robic xD
Ludzie na etacie powinni miec zakaz wypowiadania sie na tematy o ktorych nie maja pojecia. Eh coraz wiecej amatorow