Wpis z mikrobloga

TLDR: Powinienem teraz sprzedawać towar i liczyć zyski, a siedzę na wykopie i liczę straty.

Ze względu na brak info o zamykaniu cmentarzy do środy, w czwartek zrobiłem spore zakupy do swojego sklepu.
Kupiłem kwiatów żywych- głównie chryzantemy za 12000zl.
Kwiatów sztucznych- za 3500zl.
Zniczy- 24000zł.

W piątek pojechałem wszystko rozładować, rząd łaskawie poinformował że cmentarze zamknięte.
Nie zdążyłem się wypakować do czasu jak ludzie szturmem ruszyli na groby.
Sprzedałem głównie trochę starych zniczy które już były wcześniej.
I tak znicze i sztuczne kwiaty mogą poczekać, ale ja zamiast cokolwiek zarobić,stracę przynajmniej 12000zl za kwiaty które zwyczajnie będzie trzeba wyrzucić.

Co ja mam powiedzieć osobie zatrudnionej jako sprzedawca ?
Nie starczy mi hajsu żeby przeżyć kolejny rok bez tych paru dni gdzie wypracowuje największe zyski.

Jak to dobrze że Mateusz może mi dać 5k mikropozyczki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#koronawirus
#firma
  • 166
masz biznes, poniosłeś ryzyko. W życiu bym nie wpakował tyle kasy w towar wiedząc, że czasy są tak niepewne. Zresztą masz sklep przy cmentarzu, cmentarze nie są zamknięte na wieczność, a na kilka dni. Decyzja rządu byla do przewidzenia. Przykro, że jesteś w plecy z towarem (może go jeszcze sprzedasz), ale mamy czasy jakie mamy


@apatozaur: Jak zamknęli restauracje 2h przed północą to też było do przewidzenia? Przecież minister Szumowski miał
przecież to było do przewidzenia, że zamknął. Od marca jest jeden wielki syf przez koronę, był lockdown, masa dziwnych obostrzeń to o było pewne, że zamknął cmentarze


@apatozaur: Gówno było do przewidzenia. Czemu tej decyzji nie ogłosili 15 października skoro to było do przewidzenia? Morawiecki nie przewidział, że zamknie cmentarze?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@shaelix92: a tak serio, to ja bym ogłosił że w związku z zamkniętym cmentarzem oferujesz zadbanie o grób, postawienie znicza i kwiatka za jakieś tam cenę produktów plus usługa. Spisać na szybko umowę z księdzem że jesteście pracownikami cmentarza i macie legalna możliwość wejścia na cmentarz. Opcja win-win:
- ty minimalizujesz straty
- starsi ludzie mają spokojna głowę że grób jest zadbany a oni nie muszą się narażać.

Problemem jest tylko
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kuklak: teraz każdy placze jaki to rząd jest zły. Zamknęli - płacz, nie zamknęliby - też byłoby źle. Wszystkim nie dogodzisz
@soadfan: a nie mówili jednocześnie, że sytuacja zmienia się z dnia na dzień, zarażenia rosną i nowe obostrzenia w piątek? Ja byłem pewien, że to zamknął. Na logikę
teraz każdy placze jaki to rząd jest zły. Zamknęli - płacz, nie zamknęliby - też byłoby źle. Wszystkim nie dogodzisz


@apatozaur: Oczywiście, nie dogodzi wszystkim. Nie chodzi o to, że zamknęli cmentarze. Chodzi o to, że zrobili to dzień wcześniej, kiedy ludzie i samorządy ponieśli ogromne koszty. Zamknięcie cmentarzy z decyzją dwa tygodnie temu byłoby do obrony
@WMPP: dzięki Mirku za fajny pomysł, jeszcze dziś zaoferuje księdzu współpracę , żeby z ambony ogłosił i wywiesił to na tablicy ogłoszeń parafialnych. Ludzie starsi boją się wychodzić, a jeszcze będzie można zarobić na wyczyszczeniu grobów. Będę musiał dodatkowo kogoś zatrudnić jak pomysł się przyjmie, ale z tym nie powinno być problemów. Nawet środków czystości mi zostało jeszcze w sklepie.
@shaelix92: Możliwe, że ludzie przyjdą jeszcze po weekendze. Także polecałbym pojawić się w poniedziałek. W piątek po ogłoszeniu decyzji w większych miastach ludzie zaczęli szturmować cmentarze jakby im co najmniej bliskich mieli wykopać przez ten weekend. Zobacz czy w okolicy na jakichś grupach facebookowych nie ma akcji skupowania kwiatów (najczęściej dotyczy to żywych) w ramach protestów czy pomocy handlującym.