Wpis z mikrobloga

Mircy, doszedłem do etapu instalacji macOS na moim hackintoshu, czy da sie jakoś pominąć sprawdzanie komputera a dokładniej komunikat "Przed pobraniem i odtworzeniem systemu macOS, Apple musi sprawdzić, czy ten komputer kwalifikuje się do tego."? Potrzebuje szybko pomocy

#hackintosh #apple #macos
  • 17
Przed pobraniem i odtworzeniem systemu macOS, Apple musi sprawdzić, czy ten komputer kwalifikuje się do tego


@garbat456: Nie pamiętam żebym miał ten komunikat, ale znając moją pamięć mogę tego nie pamiętać xd
Jeżeli chodzi o to, to jak najbardziej możesz zignorować o ile nie masz jakiegoś procesora np. z serii Sandy Bridge (seria 2xxx) która obsługuje max High Sierrę (np. Thinkpady X220) a instalujesz Mojave/Catalinę, jeżeli masz obsługiwany hardware to jedynie
@garbat456: Nie przypominam sobie aby w instalatorze macOS wyświetlał się gdzieś taki komunikat. Jeśli instalujesz z pendrive to przecież OS jest już pobrany. Jaką wersję instalujesz? Akurat kilka dni temu stawiałem u siebie testowo Big Sur na osobnym dysku - po raz pierwszy na Open Core, więc jestem świeżo w temacie.
@HoshiYamazaki: Gdyby nawet zbanowali to wystarczy wygenerować nowe UDID oraz numer seryjny w configu i sprawa załatwiona. Swoją drogą odkryłem, że jest to świetny sposób aby uzyskać ponowny trial niektórych bardziej skomplikowanych do obejścia programów, które zapisują i wysyłają UDID kompa na swoje serwery.. ;)
@nieujawniony: @HoshiYamazaki: Już sobie poradziłem z tym problemem w nocy ale mam kolejny a mianowicie żadne kexty mi nie dzialają totalnie, instaluje Hackintool bo przy instalacji też się nie zainstalowało, instalacje kextów trzeba właczyć jakoś w Clover Configurator?
@garbat456: Z tego co pamiętam to nie trzeba ich includować, w Clover Configuratorze możesz mieć jakąś opcję w ostatnich zakładach odnośnie kextów (jedna z ostatnich), może się katalog wersji nie zgadzać (zamiast np. w 10.13 wsadziłeś w 10.14), osobiście zalecam przejście na OpenCore ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Primo jedno, nie instaluj kextów w systemie, bo to absolutnie mija się z celem i system podczas aktualizacji jest je
@HoshiYamazaki: Mam kolejny problem, udało mi się uruchomić sterowniki dla ethernet, wszystko super działa ale moja karta graficzna jest źle rozpoznawana mimo kextu odpowiedniego. AMD Radeon HD8490 mi rozpoznaje zamiast 6450 i pamięć VRAM określa jako 5MB mimo że mam 1GB
@garbat456: Możesz zmienić Inject ID na znaleziony w google, ale nie wiem czy będzie potrzebny. Masz WhateverGreen? To must have w sumie przy każdym Hackintoshu i może fixnie twój problem.

O jakim kexcie mówisz?
W sumie na reddicie pisząże ta karta jest obsługiwana max do (High) Sierry, może Mojave. Instalowałeś Catalinę?
https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/h91vmt/eli5_radeon_6450_on_either_high_sierra_or_mojave/

Na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś Radeona od kogoś z OLXa z serii 2xx/3xx, powinieneś zapłacić mało a będziesz miał
@garbat456: Wątpię. A co się stanie gdy wywalisz kext? Próbowałeś już z Inject ID? Wydaje mi się że AMD6000Controller.kext jest potrzebny w nowych wersjach macOS, ale mogę się mylić (High Sierra/Mojave - o ile w ogóle ruszy).
@garbat456: Wywal kext, tak jak myślałem jest on potrzebny jeżeli chcesz "obsłużyć" tą kartę na nowszych makach (np. miałem podobny problem - Apple wycofało wsparcie mojej karty Wi-Fi na High Sierze, ale kext z HS działał jeszcze na nowych systemach). Tutaj dodam że OpenCore od wersji 0.6.1 (jakbyś chciał migrować) wprowadziło opcję immutablekernel i bez wyłączenia jakieś tam opcji (nie chce mi się szukać, dopiero wstałem xD) nie potrafi nadpisać kextów
@garbat456: Możesz spróbowac też poszukać gotowych configów na github-ie. Ja tym sposobem zaoszczędziłem sporo czasu przesiadając się z Clovera na OpenCore. Znalazłem w zasadzie gotowy config gdzie musiałem tylko rozwiązać problem z pełnym przyspieszeniem grafiki (też wykrywało mi 7MB VRAMu). Poza tym działało wszytsko. Szukaj najlepiej po modelu płyty/procerora. Nie musi nawet być idealnie ten sam model, wystarczy jeśli będzie z tej samej rodziny i spora szansa, że odpali.