Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chcę kupić stacjonarny komputer w granicach 7 – 10k zł.
Gdzie najlepiej się zaopatrywać? Opłaca się kombinować z samodzielnym doborem komponentów czy lepiej wziąć gotową skrzynie. Słyszałem o aferach w XKomie, ale ofertę mają dużą i stronę wygodną. Polecacie jakąś alternatywę?

Laptopy są mniej wydajne niż komputery stacjonarne. Jestem ciekawy o ile szybsza od laptopa jest „skrzynia” w tej samej cenie.

Polecacie jakieś forum albo grupy na FB do takich kwestii?

#pcmasterrace #pc #desktop #stacjonarny #pomoctechniczna
  • 6
  • Odpowiedz
@rentiever: Gotowców nie kupuj nigdy, niemalże zawsze robią w #!$%@?. W zasadzie wszystkie sklepy miały swoje afery, więc kupuj tam gdzie taniej. Z laptopami jest tak, że jak złożysz PC za 4000 to do podobnego laptopa trzeba dorzucić 2k. Im lepszy sprzęt tym więcej trzeba dodawać.
  • Odpowiedz
@rentiever: Gotowce to szroty, a szczególnie te z Allegro. Na polskim Youtube i internecie masz trochę źródeł składających zestawy w danym budżecie. Blacku, Lipton, Fanboy, albo ze stron PurePC prezentuje swoje również. Warto porównywać je. Niektórzy dawają gotowe linki do koszyków w sklepach, aczkolwiek uważam że warto dywersyfikować źródła dostaw - czasem taniej dany komponent jest w innym sklepie. Tak np taki Proshop ma konkurencyjne ceny i jest dobrą alternatywą dla
  • Odpowiedz
@rentiever: pamiętaj, że z aferami to też tak wygląda, że Morele czy X-kom sprzedają sprzęt masowo, wystarczy że jeden na tysiąc będzie niezadowolony i masz kilka afer w miesiącu.
Nie mówię, że to ich usprawiedliwia, szczególnie przy niektórych akcjach, ale afery to głośny margines, przez co ludzie potrafią mieć zakrzywioną perspektywę.
  • Odpowiedz