Wpis z mikrobloga

#protest #polska

Prawo którego istnienie potwierdził TK zostało uchwalone w 1993 roku.


Od tamtego czasu nie było problemu? Ciąże z gwałtu bywały usuwane zwyczajnie tabletką, nie ma potrzeby stosowania aborcji z interwencją lekarza. Natomiast płody które były uszkodzone, również w myśl tego prawa były usuwane.
O #!$%@? więc wam chodzi?
Chcecie aborcji na życzenie? Ot, bo mamusi się w piątym miesiącu odwidziało? No co by nie było jest to już inny człowiek i nie ma opcji by go uśmiercać - sorry.
A powtarzam, aborcja płodów uszkodzonych miała cały czas miejsce.
  • 136
  • Odpowiedz
wyrok jest zgodny z konstytucja


@qwer5512: (ʘoʘ) No fakt, wyrok TK jest zgodny z Konstytucją...

Tylko specjalnie nie dodal, ze wyrok brzmi, ze ustawa jest niezgodna z konstytucja.


Czekaj, teraz rozumiem... To jest aż tak zmanipulowane przez niego?!
  • Odpowiedz
Dlaczego? Czy przyrost ludności przez wszystkie wieki postępował bo aborcja była legalna?


@defoxe: historia sprzed 200 lat nie jest miarodajna. Inne czasy, inne wartości. Baby rodziły dzieci na potęgę, żeby #!$%@?ły na roli.
Obecne czasy są takie, że w państwach rozwiniętych wskaźnik urodzeń jest bardzo niski. Kobiety chcą robić karierę a nie siedzieć w domu i być na łasce męża. Taki duch czasu. Żadnymi przepisami prawnymi tego ducha czasu nie zmienisz.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: No inne czasy, są zabezpieczenia i jakaś tam świadomość. Nie rozumiem jak może dojść do przypadkowej ciąży i potem chęci jej usuwania. To jest chore.
Moim zdaniem jedynie słusznym jest usuwanie ciąży z powodów medycznych i z powodu gwałtu (ale prawdziwego a nie oskarżenia o gwałt, bo ciąża).
  • Odpowiedz
Moim zdaniem jedynie słusznym jest usuwanie ciąży z powodów medycznych i z powodu gwałtu (ale prawdziwego a nie oskarżenia o gwałt, bo ciąża).


@defoxe: Z powodów medydcznych matki i dziecka czy tylko matki?
  • Odpowiedz
To ja widzę - napisane jasno. Dlaczego więc z ust Kaczyńskiego słyszę co innego. Nie znam prawniczego języka i to co Kaczyński mówi dla mnie brzmi, że aborcja w uzasadnionym przypadku jest dozwolona.


@defoxe: Kaczyński jest mądrzejszy niż większość ludzi o nim myśli. Dobrego pewnie ktoś mu napisał to wystapienie. Całość została w taki sposób powiedziana, jakby nic się prawnie nie zmieniało, a jedyne o co chodzi w protestach to zezwolenie
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: jeśli życie matki jest zagrożone to i życie poczętego dziecka też. Zatem trzeba ratować matkę ale to ona powinna decydować (jak i w każdym innym przypadku). Gdy natomiast wiadomo, że dziecko nie ma szans na życie (np. brak mózgu) również powinna być możliwość dokonania aborcji. Możliwość - nie obowiązek.
  • Odpowiedz
Kaczyński jest mądrzejszy niż większość ludzi o nim myśli


@wajdzik: wiem, szkoda tylko, że tej mądrości nie używa w dobrym celu.

Całość została w taki sposób powiedziana, jakby nic się prawnie nie zmieniało, a jedyne o co chodzi w protestach to zezwolenie na pełną aborcję.


@wajdzik: W moim przypadku - udało się. Naprawdę zrozumiałem, że prawo się nie zmienia a TK podtrzymał dotychczasowe przepisy. Dlatego tu robię gównoburzę i dzięki
  • Odpowiedz
@defoxe A co mają krzyczeć? "Uprzejmie proszę o odejście"? Nie uważasz, że czas na delikatne rozmowy już minął? Bardzo dużo ludzi wyrażało swoje niezadowolenie przy każdym wybryku PiS, ale ich głos nie został usłyszany.
A tłum ma dość, jak już wspomniałem, nie tylko spraw o aborcję, to tylko ułamek. Zauważ, że do protestu dołącza się w 100% gastro, taksówkarze, rolnicy i podejrzewam inne grupy społeczne.
  • Odpowiedz
@defoxe: W takim razie wpisujesz się w opinie większości społeczeństwa, która jest za tzw. kompromisem aborcyjnym. I to jest ok. Natomiast Kaczyński ze swoją świtą mówi, że gdy dziecko nie ma szans na życie to kobieta ma obowiązek urodzić to dziecko
  • Odpowiedz
A co mają krzyczeć? "Uprzejmie proszę o odejście"?


@Minko1991: wiesz o ile również uważam, że PIS wiele złego w tym kraju zrobił, o tyle naprawdę irytują mnie tęczowe flagi i typowy styl darcia się feministek. Podobnie jak niszczenie zabytków sprejem. Ludzie powinni iść pod sejm w czasie gdy obraduje a nie drzeć się "moja c*pka" po nocy i pod zamkniętym sądem (przykładowo) albo kościołem.

W takim razie wpisujesz się w opinie
  • Odpowiedz
Doleję oliwy do ognia i zahaczę o Korwina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dowalił ostatnio, a mógł sobie dalej spokojnie siedzieć przy swoim laptopie i ignorować. To nie... Szkoda, znowu żenadę odstawia.
  • Odpowiedz
Korwin jest za handlem ludźmi.


@Maly_Jasio: Wiesz to nawet zabawne było i choć brutalne, to logiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie chce dziecka, niech sprzeda rodzinie co chce mieć. Szkoda tylko, że są źli ludzie i np. na organy kupują... No ale.
Natomiast wczoraj zabierał głos na mównicy i mi aż się żal zrobiło. A już podziwiałem, że z takim spokojem siedzi przy laptopie a obok baby
  • Odpowiedz
aborcja na życzenie póki płód nie czuje


@ElenaGilbert: to jest zbyt dyskusyjne. Uważam, że tabletka do tych iluś godzin "po" - załatwia sprawę. I to powinno być legalne.
  • Odpowiedz
to kobieta jeszcze nie wie że jest w ciąży


@ElenaGilbert: Wybacz - będzie grubo... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak się puszcza na lewo i prawo, to już jest inny problem.

  • Odpowiedz