Wpis z mikrobloga

@Krajczar: kurtka z Deca, do tego jakaś bielizna termo. Spodnie jakies biegowe, długie z polarem. Kominiarka pod kask. W zeszłym roku tak jeździłem. Tyle, ze ja mam trochę mniejszy dystans.
  • Odpowiedz
@Krajczar: ja od -5 stopni na szosie jeżdżę tak (góra)
1) brubeck z serii extreme wool
2) koszulka rowerowa długi rękaw (minimalnie ocieplana z ciękim polarem z deca)
3) kamizelka

Największą robotę to robi pierwsza warstwa. Merino - raz, że ciepło, dwa że potrafi przyjąć dużo wody, trzy nie trzeba prać XD Pierzesz tylko jak zesztywnieje, bo po kilkunastu (lub więcej) jazdach już tyle soli się odkłada, że sztywnieje materiał.
  • Odpowiedz
Ja już niestety darowałem sobie dojazdy do pracy. Mam do pracy 25 km na 6 rano lub 18 wieczorem po drodze maksakryczna gorka i zjazd 70 km/h. Pod górkę zawsze się spocę a na zjeździe czuje lód w kościach. Wytrzymałem do końca września i tak jestem zajebiste dumny z siebie
  • Odpowiedz
@Krajczar:

Mam taki softshel z Decathlona który ma membranę tylko na klacie i wierzchu rękawów, reszta przewiewna (plus wentylacja na suwaki pod pachami) i właśnie jest git na od +5 do +15 stopni.

Jak jest zimniej albo pada to trzeba coś cieplejszego co już tak dobrze nie oddycha, wtedy i tak się spocisz, więc po prostu bierzesz koszulę na zmianę po dojechaniu do roboty.
  • Odpowiedz
  • 0
@klark: jestem sklonny wydać do 300zł na softshell.

@eeemil: a jaki to model? Z tego co słyszałem, to te kurtki decathlona to niższa półka jesli chodzi o jakość (w opiniach na stronie jest że szybko się zużywają i mechacą), rozumiem ze to kompromis cena-jakość.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgred125: no 25km to niezły dystans, gratuluję wytrwałości. U mnie jest prosto dość bo bez podjazdów i tylko 12km. Dlatego rozważam taką opcję zamiast pchać złodziejowi z magistratu pieniądze do kieszeni po podwyżce cen biletów mpk.
  • Odpowiedz
a jaki to model?


@Krajczar:

Kupione w 2013 więc już takich nie ma, po prostu szukaj bluzy z membraną tylko na froncie i ramionach (te z membraną na całej bluzie za słabo oddychają).

Cenowo niższa półka, ale ja mam chyba szczęście do decathlonowych ciuchów i starczają na lata...
  • Odpowiedz