Wpis z mikrobloga

Mam 5-miesięcznego bąbeleka i niedługo będę rozszerzać mu #dieta . No wiec kupilam #parowar , żeby #babelek miał zdrowy start. Generalnie planowałam w nim robić posiłki dla całej rodziny, w końcu przykład płynie z góry. Okazało się jednak, że model który wybrałam (a jest to jeden z lepszych parowarów z fajnymi funkcjami) ma w plastikach #bpa (bisfenol A). Wszędzie straszą, żeby w akcesoriach dla niemowlaka nie było tego związku. Mysle tez, ze nie bez przyczyny UE zakazała stosowania BPA w butelkach dla niemowląt. Ponadto gdzieś znalazłam, że BPA uwalnia się niekoniecznie do wody, ale do tłuszczów i cukrów tak, no i szczególnie intensywnie jeśli jest mocno podgrzany - a w parowarze siłą rzeczy bedzie mial z tym wszystkim kontakt. No i sie zastanawiam czy go nie zwrócić i kupić inny parowar, który nie ma BPA. Poczytałem trochę internety i zgłupiałam, bo pewnie wybierając coś bez BPA dostanę BPF lub BPS, który nie jest zbyt dobrze przebadany, dlatego nie ma tak złego PR jak BPA, ale być może jest równie szkodliwe... Z drugiej strony nie wiem, czy nie zachowuję się jak #foliarze, ale chciałabym przede wszystkim nie szkodzić - zakładam, że z parowaru będę korzystała codziennie. Dla czepialskich - mam wspólną kuchnię na korytarzu i jedyną alternatywą dla parowaru byłoby kupienie sobie małej kuchenki elektrycznej, ale ja chcę parowar i kropka. Czy jest ktos zorientowany w temacie?

#macierzynstwozwykopem #gowniak #gotujzwykopem #gotowanie #zdrowie #odzywianie

Wymienic na inny bez BPA?

  • Tak 56.8% (25)
  • Nie 13.6% (6)
  • ęśąćż 29.5% (13)

Oddanych głosów: 44

  • 1