Wpis z mikrobloga

Kupowanie naczep Krone to jest typowy syndrom sztokholmski.
Wiesz ze podłoga będzie się ruszać, że tu czy tam wyjdzie rdza ale i tak kupujesz.
I w obliczu tego mam pytanie do posiadaczy innych naczep.
Potrzebował będę firany standard, w kompletnym malowaniu, podnoszona ośka etc
Krone ze taki fajny wypas bez alusów liczy sobie 25k euro.

Możecie polecić jakieś inne marki naczep ( docelowo Schmitz - tylko jest strasznie brzydki)
Może ktoś zamienił Krone na coś innego i może podzielić się wrażeniami?
#bekaztransa #transport #spedycja #ciezarowki
  • 17
@xspeditor: Brałem Schmitz i Krone, Cena dla tych dwóch taka sama z tym, że w wyposażeniu przy tej same cenie Krone mam dodatkowe 2 zapasy + komplet oryginalnych pasów, ale mimo tego i tak wolę kupić Schmitz, nie ma dużego problemu sprzedać go potem.
@xspeditor: lepiej Krone, jak pękające ramy w chłodniach Wielotna. Kumpel kupił 2 jednocześnie i jedna poszła na szrot po roku 150k km, a druga po 200k km. To samo w niskopodwoziach.

Wydaje mi się że Fliegl, a na pewno na megach jest całkiem ok.
@xspeditor: ja z perspektywy kierowcy powiem tyle, że jeżdżę Kronką od nowości (maj 2018) i ogólnie to na tle Schmitz, które mamy na firmie a są starsze o może 3 lata, to wygląda jak nówka. Z perspektywy kierowcy Krone robi najlepsze naczepy
@xspeditor

Dotychczas używaliśmy kögel i też miała swoje problemy, po roku/ dwóch zawiasy od drzwi do wymiany, podłoga robi się luźna itp.

Kronki podobno od tego roku robią całe w ocynku, także o rdzy możesz zapomnieć.
W tym roku wybieramy Krone, lepszej naczepy chyba nie znajdziesz
W tym tygodniu rozmawialiśmy z przedstawicielem właśnie. Zarzekał się, że rdza i Krone to już przeszłość od tego roku.
No ale czas pokaże
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor: odkopuje xd. My mamy na firmie z 50 naczep CIMC max 4 letnie z tego co wiem były mega tanie, tylko że my mamy bieda opcje bez żadnej ośki podnoszonej i bez paleciary. A z problemów to raczej nie ma póki co, całkiem solidnie wykonane lepiej niż sam się spodziewałem.