Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wstydze sie nosic drogie rzeczy
Tez tak macie? Zauwazylem, ze czesto w spoleczenstwie taka osoba jest pietnowana i wysmiewana przez inne osoby. Jest atakowana, ze sie fleksuje, atencjuje.
Ja na przyklad chcialem sobie kupic ostatnio zegarek #omega to zostalem wysmiany przez rowiesnikow, ze jestem jakis durny, a zegarek ma sluzyc do obliczania czasu, a nie wygladu. Wiecie takie typowe gadanie, gdzie ja nie mowie, ze jest innaczej. Nie uzywam argumentu, ze ktos jest gorszy bo ma tanszy zegarek, to oni to robia, ja nic przeciez takigo nawet nie sugerowalem. Spotkaliscie sie z takim czyms? Jak sobie z takim czyms radzicie? Bo ja osobiscie nie moge wytrzymac, to nie jest normalne, ze musze sie wstydzic noszenia drogich rzeczy, miec drogie auto, bo odrazu jestem oceniany przez spoleczenstwo jakbym byl jakis ulomny. To oni przywiazuja wartosc do pieniadze i kto co nosi, a nie przeciez ja. Dla mnie kazdy czlowiek jest taki sam niezaleznie co na sobie ma, nosi, czym jezdzi i takie tam. Macie jakies rady mirki? ( ͡° ʖ̯ ͡°) ino nie piszcie mi, ze mam zmienic prace, czy tez towarzystwo bo to jest niemozliwe, nie bede zmienial pracy z tego powodu. Poza tym co to by bylo tlumaczenie, przeciez to oni maja problem. A moze to jednak ze mna jest cos nie tak?

#zegarki #zegarek #pieniadze #niewiemjaktagowac #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f975b2bc53de577b9aaf030
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wstydze sie nosic drogie rzeczy
Te...

źródło: comment_1603757811QzvTQem8Pq5ZALI5Hc6p8d.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po co w ogóle im wspominałeś, że kupujesz Omegę? Trzeba było kupić, cieszyć się i nosić, a co najwyżej odpowiedzieć na pytania tych którzy sami zauważą i się zainteresują. Musisz mieć świadomość, że ogromna grupa osób jest chorobliwie zazdrosna. Memy o samochodzie ,,somsiada" mają swoje źródło w realnych ludzkich zachowaniach. Jeżeli chcesz unikać tego rodzaju sytuacji, to po prostu nikomu się nie chwal swoimi zakupami. Osobiście nawet unikam odpowiedzi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: prawdziwie dobrych i drogich rzeczy, przeciętny kolega z pracy nie zauważy. Zegarka Omegi nikt nie rozpozna, nazwa nikomu nic nie powie, to nie rolex. Tak samo z porządnymi ubraniami. Jak coś jest drogie na pokaz i kłuje w oczy brakiem smaku, to jest już kicz, ale o tym chyba nie mówisz, co nie?
  • Odpowiedz
MocnyMenel: Ty się wstydzisz a ja się zwyczajnie boję po tym jak mi okradli mieszkanie i ukradli samochód. Do tego dochodzą kompleksy wychowania w latach 90 gdzie nie dało się wyjść na ulicę żeby cię ktoś nie chciał skroić a jak się postawiłeś to mogłeś, jak mój brat, stracić połowę zębów za czapkę z daszkiem. Teraz wolę żyć skromnie i nie rzucać się w oczy a nawet uchodzić za biedaka. Tak
  • Odpowiedz
PrzyczajonaLoszka: Człowieku, oni tak mówią i kpią bo ZAZDROSZCZĄ. Kup omegę.

Sam mam jak ty, ale to dlatego bo lubię rzeczy z małymi logami albo coś markowego bez loga.
Nie kupię też BMW, Mercedesa, ale Lexusa już tak, czy tam nowy rocznik Mazdy, Alfy a obecnie jeżdżę francuzem.

Źle mi się kojarzą duże loga i marki kojarzone z
  • Odpowiedz
MocnyRozbójnik: Przyzwyczaisz się, serio. Jeśli myślisz że ludzie o tobie nie gadają za twoimi plecami to pomyśl jeszcze raz. Ale prawda jest tez taka że nie warto się wozić- kup sobie omege ale nie musisz jej nosić zsunietej na przegub zeby było widać że 100km ze nosisz Sikora. Nie musisz opowiadać znajomym jaki fajny zegarek kupiłeś. Fajnie jak ktoś zauważy, ale to ma być przyjemność głównie dla ciebie, nie ma sensu
  • Odpowiedz