Wpis z mikrobloga

Flagowiec od Xiaomi, nie idź w Realme za te pieniądze.


@ThreeDog: no i co ci z tego flagowca od xiaomi? masz niby podzespoły które bardzo dobrze wyglądają na papierze, ale przez ich "świetną" nakładkę (która jest beznadziejnie zoptymalizowana i nie potrafi wykorzystać tych super podzespołów) i dziwaczne cięcia działają słabo
  • Odpowiedz
@ThreeDog: Dołożę jednak trochę więcej i wybiorę iPhone 8 Plus z jakiejś nadwyżki magazynowej, nie ma co się męczyć z androidem, szczególnie w tej cenie, skoro 8+ można złapać za 1700-1800zł.
  • Odpowiedz
@jempierozki:

ale przez ich "świetną" nakładkę (która jest beznadziejnie zoptymalizowana i nie potrafi wykorzystać tych super podzespołów) i dziwaczne cięcia działają słabo


O, to to. MIUI to gówno totalne, niby estetyczna nakładka, ale ma w sobie wszystko co najgorsze w Androidzie.
  • Odpowiedz
@ThreeDog: tak, miałem, mi6, najgorsze badziewie jakie kiedykolwiek powstało, a wybrałem przez takich ludzi jak ty, którzy tak strasznie polecali te telefony przez te ich super podzespoły: flagowego snapa i 6gb ramu, które oczywiście jest marketingowym bełkotem, bo ubijanie aplikacji to jest jakiś nieśmieszny żart i te 6gb działo strasznie, nigdy więcej szajsu od xiaomi
  • Odpowiedz
@ThreeDog:

Miałeś w rękach jakikolwiek od nich flagowiec czy po prostu gadasz głupoty?


Toż to prawda, te ubijanie aplikacji to jedno wielkie XD. Do tego potrafi przyciąć czy po prostu wysypać aplikacje, jak to Android zresztą.
  • Odpowiedz
Do tego potrafi przyciąć czy po prostu wysypać aplikacje, jak to Android zresztą.


@rwL_: akurat teraz mam inny telefon z androidem i nie mam problemów z wysypywaniem aplikacji ani trzymaniem w ramie, więc to w głównej mierze problem miui i tego ich oszczędzania baterii
  • Odpowiedz
@rwL_: To po co używasz tagu Xiaomi skoro tak nienawidzisz tej marki? Ja korzystałem całe życie z telefonów Sony - Z, Z1, Z3, Z5, XZ Premium aż przyszedł moment by wybrać prawdziwego flagowca i rok temu wziąłem Mi 9. Dzisiaj mam Mi 10 i w życiu za te pieniądze nie wziąłbym niczego innego bo nic nie dorównuje temu telefonowi za tę kwotę.
Skoro wolisz iPhone to wybierz coś od Apple
  • Odpowiedz
Ja używałem Mi 9, teraz Mi 10 i nic mi nigdy nie ubija w pamięci bo po prostu wiem co i gdzie zmienić w opcjach a właśnie po to jest Android, by móc sobie wszystko ustawić pod siebie.


@ThreeDog: od telefonu oczekuję, że wyjmę z pudełka i będzie to działało tak jak ma działać, a nie będę jeszcze grzebał w ustawieniach, problemem było zrobić odwrotnie czyli żeby po wyjęciu z
  • Odpowiedz
@jempierozki: Dziwne, bo mi nic w Mi 9 nie ubijało, tak jak w Mi 10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po to są USTAWIENIA by wszystko ustawić, nie sądzisz? Każdy producent ustawia fabrycznie telefony inaczej, każdemu pasuje co innego - jeden woli mieć wszystko w pamięci, a drugi by tych aplikacji nie trzymało bo do nich nie wróci.

Lecz, jeżeli nie pasuje Ci Android to po co
  • Odpowiedz
Lecz, jeżeli nie pasuje Ci Android to po co komentujesz jego działanie? Używaj alternatyw ¯_(ツ)_/¯


@ThreeDog: co? czy ja mówiłem, że mi nie pasuje android? mówiłem, że nie pasuje mi miui

Każdy producent ustawia fabrycznie telefony inaczej, każdemu pasuje co innego - jeden woli mieć wszystko w pamięci, a drugi by tych aplikacji nie trzymało bo do nich nie wróci.


@ThreeDog: i każdy, ale to każdy narzeka na
  • Odpowiedz
@jempierozki: Powtarzam co mówiłem, nie dostrzegam niczego złego w korzystaniu z multitaskingu w MIUI - używałeś Mi 6, telefon z 2017 roku(Snapdragon z 03/2017). Mamy 2020 rok, wszystko poszło do przodu więc nie wiem skąd przekonanie, że MIUI to badziewie. Używałem Globali, potem Xiaomi.eu w Mi 9 i aktualnie Global w Mi 10 - zero problemów...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czlowieku: Lepsze jest to, co ma lepsze podzespoły i cenę. POCO F2 Pro ma topowy procesor, topowej firmy a X7 Pro to Mediatek. Nigdy w życiu nie polecę komukolwiek telefonu z tym procesorem ;)
  • Odpowiedz