Wpis z mikrobloga

Protest przeciwko nowym przepisom popierają nawet katolicy i niektórzy nacjonaliści (tak, znam takiego osobiście), ale wykopowe prawactwo z gwoździami we łbach dalej będzie pisać o "lewakach". Obudźcie się kretyni. Nawet jeśli jesteście pro-life, to powinno Was bulwersować to, w jaki niedemokratyczny sposób ta sprawa została załatwiona. Upolityczniony TK jutro może nawet przyklepać konfiskaty majątków, bo stwierdzi, że ratowanie ludzi jest ważniejsze od prawa własności, a akurat kasy na służbę zdrowia brakuje. Prawo własności? A po co to komu?

Jak były ostatnie protesty, to żenowało mnie, że w ramach protestu niektóre feministki odwalały jakieś wychodzenie z kościoła na znak protestu. Dzisiaj po prostu zakłócają msze i w ogóle mnie to nie rusza, a nawet im kibicuje. Mam nadzieję, że to początek końca rządów PiS-u.

#protest
  • 16
Upolityczniony TK jutro może nawet przyklepać konfiskaty majątków, bo stwierdzi, że ratowanie ludzi jest ważniejsze od prawa własności, a akurat kasy na służbę zdrowia brakuje. Prawo własności? A po co to komu?


@ortofosforan: no widzisz tak dziala demokracja, oglupiajac ludzi mozna sobie nadac ogromne uprawnienia, ktore rodza totalitaryzmy, ten cykl sie powtarza co kilkadziesiat lat w historii
@ortofosforan: ten termin po prostu się utarł, ale jak inaczej nazwać taką hołotę, nie mówie tutaj oczywiście o innych uczestnikach protestu, ale takich co się wybijają ze swoimi idiotycznymi hasłami i działaniami szkodliwymi
Mam nadzieję, że to początek końca rządów PiS-u.


@ortofosforan: No to się zdziwisz. Te protesty kupują im [rządowi] czas, żeby nie skupiać się na najważniejszych w tym momencie tematach. W praktyce pokrzyczą, pojęczą i za 2 tygodnie koniec rewolucji.

Widzisz, żeby w TV mówili o złym stanie służby zdrowia czy ustawach przepychanych bokiem? No właśnie - i o to chodziło. Tyle razy rzuca się zastępczy ochłap, a ten naród dalej się
@bodziodestruktor: w siermiężną propagandę TVP będzie wierzyć coraz mniej ludzi. Protesty są od 2 dni, a informacje o kolejkach pod szpitalami krążą od ponad tygodnia. Nawet jeśli nie powiedzą o tym w TVP, to pocztą pantoflową dotrą do ludzi. A na wsiach, które są bastionami PiS-u, informacje między ludźmi się szczególnie szybko rozchodzą.
@ortofosforan: tutaj z kolei dochodzi do podważania utartych zasad, łamania wręcz tabu z czym też mam problem
Bo rozumiem te wszystkie nawet egoistyczne powody, ale trzeba jakoś pogodzić te dwie strony.
Zależy na czym to wszystko ma polegać, na tym, że jak nie wykształciło się unerwienie to można abortować, a jak wykształciło się to można?Ważny jest ten fundament godności i ochrony życia ludzkiego, jak on ma wyglądać?
Równie dobrze mogę zabić
@ortofosforan: Od lat to słyszę i od lat mają 40%. Pamiętaj też, że masz trochę sfałszowany obraz rzeczywistości - w protestach biorą udział ludzie "internetowi" (czyli generalnie młodsi) i ich liczby są stosunkowo spore (nadal zdecydowanie za małe, żeby przeprowadzić obalenie), ale nie odzwierciedlają nastrojów w całym społeczeństwie. A te już niekoniecznie muszą być takie piękne, jak wśród jednej z grup.

Dodaj do tego też to, że protesty zaczynają się radykalizować
@Morritz: jest to straszniejsze choćby pod względem tego, że każesz kobiecie nosić to dziecko jeszcze kilka miesięcy ze świadomością, że zginie zaraz po porodzie (czy to śmiercią naturalną, czy zostanie zabite, jak to ująłeś). Jedyną szansą na zamknięcie tego tematu jest zrobienie referendum, ale PiS go nie zrobi, bo dobrze wie, jaki będzie wynik. Lewica też go pewnie nie chce, bo utrzymanie obecnego kompromisu na dłuższą metę im nie pasuje i
@ortofosforan:

jeśli ludzie, którzy mają w dupie politykę, zaczynają się nią interesować, albo ludzie, którzy mają prawicowe poglądy zaczynają widzieć, że coś jest nie tak, to znaczy, że protesty przynoszą skutek.


Ale ja dokładnie to słyszałem przed wyborami prezydenckimi, przypomnieć Ci wyniki obu tur? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komuś umrze znajomy albo członek rodziny, bo się nie doczekał pomocy i to przyniesie większy skutek, niż propaganda w
Ale ja dokładnie to słyszałem przed wyborami prezydenckimi, przypomnieć Ci wyniki obu tur? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bodziodestruktor: no akurat Duda ledwo wygrał. Z kandydatem znienawidzonego PO, robiącym kampanię dużo krócej, niż Duda, mając po swojej stronie całą machinę TVP i nieuczciwe akcje w postaci dowożenia emerytów na wybory czy rozdawania wozów strażackich. Uważasz, że w takim przypadku 51% to dobry wynik, a 49% to tragedia? Gdyby
@ortofosforan: Uważam, że PIS i cała ta otoczka stawiają sobie pewne cele i mają kompletnie w dupie, czy to jest 51%, czy na ulicach protestuje tysiące ludzi lub czy opozycja wytyka im błędy czy nie oraz ile godzin karetki stoją przed SORem.

Cała afera z aborcją miała jeden cel - kupić czas i spokój od bieżących spraw. I PIS ten cel osiągnął. Cel poboczny - znalezienie winnego wzrostu zakażeń, ten cel
@ortofosforan: Żeby nie być gołosłownym, przykład sprzed kilku minut:

https://www.wykop.pl/link/5762325/tlum-pod-palacem-prezydenckim-skanduje-gdzie-jest-kinga/

Co ten tłum właściwie chce osiągnąć i jak do tego dąży? Potrafisz to chociaż zdefiniować, a tym bardziej określić jak blisko/daleko sukcesu są?

No właśnie - dlatego przegrają i to dlatego Kaczyński rządzi, a nie ci ludzie. Bo czy to się komuś podoba, czy nie, Kaczyński swoje cele osiąga. Szkoda tylko, że jest po złej stronie moralności.