Wpis z mikrobloga

@Filem00n: @helga-von-klusken: Jakie bzdury? O ile OP przy swoim apetycie się rusza i zachowuje odpowiedni bilans kaloryczny, to powinno być ok.

A z tym najlepszym źródłem białka to bym się tak nie wyrywał ;) Odkąd pamiętam trwa wymiana argumentów pomiędzy zwolennikami białka pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Obie strony mają dobre argumenty, a z tego co wiem mięsiwo nie zdeklasowało roślin i na odwrót.

Dzięki za info ( ͡° ͜
@Pathlukowsky: Jajka to nie mięso. Derp będzie wiedział jak to jest z białkiem, ale raczej na jajkach nie umrzesz gdyż posiadają wszystkich 9 esencjonalnych aminokwasów (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7142600/). Tego nie można powiedzieć o wielu roślinnych źródłach. To by było na tyle jeśli chodzi o samo umieranie.

Poza tym to raczej nie ma znaczenia jakiego pochodzenia te białka są. Bardziej się liczą inne mikroelementy (+witaminy). A to jest absolutnie pomijane przez wykopków jak
@Filem00n: Ile kcal z jakich źródeł jesz przy tych 120g białka? Co ćwiczysz? Nie musisz się tu bronić, pytam z ciekawości. Ja sam borykam się z wolnym przyrostem masy mięśniowej od kiedy pamiętam więc jestem ciekaw co (lub jeśli) zadziała.
@normirki nie wiem ile kcal, przy 77kg wyliczyłem sobie jakieś 100-120g białka przy 1,3-1,4g, zazwyczaj mam 3 posiłki dziennie i 40g białka w takim posilku to dla mnie max ;P ćwiczę głównie siłowo fbw i biorę kreatynke 5-10g. Mi też bardzo wolno przyrasta, ale mi jest dobrze być szczupłym z delikatnymi mięśniami ;) spróbuj ewentualnie doładowań węglami przed ćwiczeniem, ja lubialem jeść parę łyżek miodu.
@Filem00n Przy Twojej masie powinno być OK. Miód do mnie nie przemawia, ale mogę spróbować co innego z mniejszą ilością fruktozy (fruktoza obciąża wątrobę zamiast iść do mięśni - stąd też obtłuszczenie wątroby u dzieci i nastolatków co chleją słodkie napoje. Działa jak alkohol mniej więcej), choć teraz z zamkniętymi siłowniami będzie kiepsko. W domu nie ma ciężarów o wystarczającej masie.