Wpis z mikrobloga

Kontunuująć swój wpis z przed 2 tygodniu, udało mi sie zrealizować hobbistyczny projekt i stworzyć mapę wieku zabudowy mieszkaniowej w Białymstoku. Możemy się z niej dowiedzieć np. jaka zabudowa przeważa w mieście. Co prawda, ilość osób mieszkająca na poszczególne budynki jest czysto szacunkowa, jako że obliczyłem to na podstawie ilości osób mieszkających na danym osiedlu z uwzględnieniem wielkości powierzchni budynku, ale jako taki obraz z tego wychodzi. Link do mapy Oczywiście, mapa ma charakter wyłącznie poglądowy i w żadnym razie nie może być traktowany jako oficjalny dokument urzędowy. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#gis #bialystok #arcgis
Pobierz losbaltica - Kontunuująć swój wpis z przed 2 tygodniu, udało mi sie zrealizować hobbi...
źródło: comment_1603636161a2yzweg4CDBLsFbjZgDtCH.jpg
  • 6
@pawelpaweld: w sumie to nie liczyłem dokładnie, pewnie jakieś 20h pracy +/-. Rozłożyło się to na 2 tygodnie, bo wiadomo po godzinach normalnej pracy itd. Trochę zajeła mi sama stylistyka i eksperymentowanie z różnymi pomysłami. Np. po drodze zwektoryzowałem mape z 1700 roku Białegostoku, ale że nie pasowała mi do koncepcji to koniec konców wyrzuciłem.
@losbaltica: Świetny projekt :] Zakładam, że jesteś z Białego - jak nadejdą normalne czasy, to może miałbyś chęć się zgłosić na Pystok poopowiadać o tym, jak pracuje się z arcgisem i robi tego typu wizualizacje? Temat wydaje się ciekawy.