Wpis z mikrobloga

@DartNorbe: A kto rozsądny zagłosowałby w wyborach prezydenckich na typa, ktory nawet nie potrafil skończyć studiów? Serio, w kraju gdzie niemal kazdy ma lub moze miec magistra, nawet Lewandowski znalazł na to czas, a ten tłuk nadal ledwo maturę ma.
  • Odpowiedz
@Furox: jeszcze PSL jest dosyć populistyczny, bo ostatnio starają się być tam, gdzie większość ludzi. Kompletnie odeszli już od wizerunku chłopa ze wsi i polują na elektorat miejski.
  • Odpowiedz
@Furox: przecież Hołownia zwraca przede wszystkim uwagę na realne problemy, które trzeba rozwiązać i daje konkretne działania, które trzeba podjąć by je rozwiązać. Nie wiem gdzie widzisz populizm. W ustawie o wynagrodzeniach posłów? O planie na pandemię? Czy może w działaniach lokalnych które ten ruch od wyborów cały czas prowadzi? Ruch Hołowni wraz ze Strategie 2050 to najbardziej merytoryczna inicjatywa na scenie politycznej. Posiadanie umiarkowanych poglądów i dopuszczanie innych zdań
  • Odpowiedz
@gustowny_dzikus: Powiem ci jak mógł poprzeć. Istotny dla mnie był program gospodarczy przez co przełknąłem kwestie światopoglądowe w szczególności ich stanowisko w sprawie aborcji. A czemu? Bo stwierdziłem że i tak nikt nie ruszy kompromisu, który istniał od 27 lat i który był naprawdę dobrą regulacją. Pomyłka, niestety.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: Konfereracja to RiGCzowa partia prawa. Konstytucja jasno nakłada na Państwo obowiązek obrony i żadne emocjonalne spazmy lewactwa nie powinny tego zmieniać. Jak ktoś głosował na Konfederację to raczej był świadomy jej konserwatywnego charakteru.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: Wiesz co łączy wolnościowców od Korwina z nacjonalistami od Bosaka i katolikami od Brauna? KONSERWATYZM w kwestiach obyczajowych. Masz to nawet napisane na Wikipedii. Chyba pomyliłeś Konfederację z jakimś neoliberalnym tworem :-) Mi działania Konfederacji w temacie aborcji odpowiadają i też popieram postulat Korwina, by doprecyzować w zakazie aborcji, że dotyczy on jedynie płodów zdolnych do funkcjonowania poza ciałem matki. Kwestia nowej ustawy, jednak konstytucyjny ordnung muss sein.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: #!$%@?, rozwala mnie to, że ludzie śmią pisać, że dali się "nabrać" na cokolwiek temu człowiekowi i jemu podobnym z Konfederacji, kiedy on(i) tak naprawdę OD LAT wyrażają swoje poglądy na temat spraw światopoglądowych, takich jak właśnie aborcja czy rozdział (a właściwie jego brak) państwa od kościoła xDDD
  • Odpowiedz
@gustowny_dzikus: z wlasnego doswiadczenia, pytalem kilku znajomych, ktorzy glosowali na bosaka bo sie fajnie w mediach wypowiadal, czy by wychowywali dziecko z porazeniem mozgowym, albo z zespolem downa i nikt nie potwierdzil ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie, że swój szuryzm zdalnie ukrywał.


@DartNorbe: Niczego nie ukrywał, od początku w programie była ochrona życia. Po prostu wyborcy są głupi i nie wiedzą na kogo głosują. I zamiast mieć pretensje do siebie to mają do kogoś.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: Gość ma te same poglądy co przed wyborami i zawsze mówi o tym wprost. Nie rozumiem jak zwolennik aborcji mógł poprzeć Krzyśka który jest jednym z jej największych przeciwników.


@gustowny_dzikus: ale ty "zwolennika aborcji na życzenie" od "zwolennika obowiazującego od lat kompromisu, umożliwiającego usuwanie wadliwych płodów" to odróżniaj
  • Odpowiedz
Nie rozumiem jak zwolennik aborcji mógł poprzeć Krzyśka który jest jednym z jej największych przeciwników.


@gustowny_dzikus: Masa ludzi lubi tu ostatnio mylić pojęcia, więc wyjaśnię:
Spora część głosujących na Konfederację jest za ZACHOWANIEM STAREGO KOMPROMISU, bo on i tak chroni życie dzieci przed kaprysem puszczalskich mamuś, które chciałyby aborcji na życzenie.

Znam kilkudziesięciu wyborców Konfy i wszyscy uważamy, że polski kompromis aborcyjny idealnie wypisywał się w zdroworozsądkowe podejście, które tak rzadko widzimy
  • Odpowiedz
@cham_i_bezczel: Ty serio pytasz? Może dlatego, że większość ludzi ma zerowe pojęcie o funkcjonowaniu i zarządzaniu państwem, ba wielu z nich to nieudacznicy życiowi, którzy nie potrafią nawet zarządzać własnym życiem.
  • Odpowiedz
Tłumaczę:

statystyczny wyborca Konfederacji czerpie wiedzę z memów (czasem też z wpisu na twitterze czy z komentarza na wykopie, ale w tym drugim przypadku post nie powinien być dłuższy niż tweet), a zatem nigdy nie miał po prostu okazji dowiedzieć się, jakie są poglądy Bosaka na sprawy, które nie przebijały się do jego pro-konfederacyjnej bańki informacyjnej w mediach społecznościowych. A ludzie odpowiedzialni za marketing Konfederacji zadbali już o to, by przed wyborami
  • Odpowiedz