Wpis z mikrobloga

Do grania na ps4 ogladania yt itp z odleglosci max 2 metrów brali byście tv 43 cale czy 50 ? oczywiscie 4k roznice w cenie nie są wielkie a nie wiem który rozmiar lepszy do takiej odległości :\
#ps4 #tv #telewizor #konsola
  • 11
  • Odpowiedz
@needer: 2m to dość blisko, 50" to może być za duże :/ Nie możesz np. jakiegoś 47" - chyba by było lepiej? Ja mam TV "z boku kompa" 32" jakieś 90cm od twarzy i jest to zdecydowanie za duże. A monitor "kompowy" to szerokie 34" i jak mam film pełnoekranowy oglądać, to się też muszę odsuwać z pół metra - bo jest za wielkie.
  • Odpowiedz
@Dave987654321: Bez przesady - mam 55" 4K i moim zdaniem 2m to zdecydowanie za blisko. Oglądamy z zakresu 3.0 - 3.6m a optymalnie to MOIM zdaniem 2.8-3.2m To oczywiście subiektywne.

P.S. sporo zależy od jakości materiału video - jeżeli WSZYSTKO masz w 4K to spoko, ale na YT to się nie da oglądać skalowanych 240p ;)
  • Odpowiedz
@needer: 55 to minimum. A jak nie masz pewności idź do sklepu stań przed takim, cofnij się te dwa kroki i trochę się pogap. Zobaczysz, że "WOW ale wielki" szybko mija. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@needer: Przede wszystkim sprawdz jaki ma sąsiad, dodaj dwa całe i to jest minimum co mozesz kupic (: Tak na serio to ja od lat siedzę 2,5 metra od 52” i bede wyminial w przyszlym roku na 65. Tak jak @iSpofforth napisal, efekt wow mija po bardzo krótkim czasie.
  • Odpowiedz