Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zimno mi się zrobiło i mam skurcz żołądka, odkąd usłyszałem o decyzji TK. Marionetkowy Trybunał, parodia wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa konstytucyjnego, lekką ręką skazała grube tysiące ludzi na cierpienie, wpędziła je w duże kłopoty.

W szufladzie na gacie mam schowany pierścionek zaręczynowy. Chcę się oświadczyć w ten weekend, na wiosnę mieliśmy zacząć starać się o dziecko. Teraz boję się, co się stanie jak padnie na nas i to my usłyszymy, że nasze dziecko miałoby urodzić się bardzo chore, bez szans na normalne życie. Jasne - stać mnie na to, żeby pojechać do Czech czy gdzie indziej i zapłacić tam za aborcję. Ale ile to będzie nerwów, kłopotu, strachu przed prokuraturą (bo nie czarujmy się - prokuratura prędzej czy później będzie robić polowanie na czarownice).

Śmieszne jest to, że pierwszy raz zacząłem myśleć o emigracji. Znamy języki, mamy doświadczenie w zawodach, które są uprawiane na całym świecie. Może naprawdę trzeba stąd #!$%@?ć. Przemęczyć się, ale dać szansę przyszłym pokoleniom rodziny, którą chcemy zacząć. Żeby się nie musiały męczyć na tym przeklętym kawałki ziemi, który albo niszczą inni, albo sami ją sobie niszczymy.

Nikt nie skacze z radości na myśl o tym, że miałby zrobić sobie aborcję. Pewnie dla ogromnej większości to jest tragedia i trauma - samo znalezienie się w sytuacji, w której rozważa się tak dramatyczny krok, jest czymś okropnym. A teraz do tego dojdzie kombinowanie, obawa przed wymiarem "sprawiedliwości", duży wydatek. Nic, co dotychczas zrobił PiS, nie wydaje mi się choć w połowie tak #!$%@?, chociaż uważam ich za największych szkodników III RP.

#aborcja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f929d3bc53de577b9aae98a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: My też się mocno zastanawiamy, ale to nie tylko przez te nowe pomysły odnośnie aborcji pod wpływem emocji. Ogólnie mam wrażenie, że jak serio ludzie mądrzy z dobrą pracą, znający języki zaczną stąd uciekać, żeby po prostu żyć w normalnym kraju to dopiero się tu zrobi #!$%@?. Uciekające sebki zastąpione zostały Ukraińcami potrzebującymi zaczepienia i pracy, ciekawe kto zastąpi klasę średnią, która ledwo co zaczyna się pojawiać a już się