Wpis z mikrobloga

@L3stko:

http://blog.pro-life.pl/prezydent-usa-ronald-reagan-obronca-zycia-nienarodzonych/

Innym dowodem zaangażowania byłego prezydenta R. Reagana w obronę życia, a zarazem najważniejszym jest proklamacja prezydenta, którą wygłosił 17 stycznia 1980 roku: „Wszelkie dowody medyczne i naukowe coraz mocniej potwierdzają, że dziecko przed narodzeniem posiada podstawowe atrybuty osoby ludzkiej, że jest ono faktycznie osobą. Współczesna medycyna traktuje dzieci nienarodzone jako pacjentów. Teraz przeto ja, Ronald Reagan, prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, na podstawie autorytetu przypadającego mi z mocy konstytucji
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: człowieku, piszesz że miały powód by zniszczyć pomnik bo ktoś był przeciwny aborcji. Mój sąsiad z żoną popiera PiS, mogę mu wybić wszystkie szyby w domu? Mam powód.
  • Odpowiedz
@L3stko:

W 1987 roku Ronald Reagan wypowiedział znamienne słowa: „Wiem, że to, co powiem, jest kontrowersyjne. Ale musze to powiedzieć. Ten naród nie może zamykać oczu i zasłaniać uszu na śmierć 4 tysięcy nienarodzonych dzieci każdego dnia. Co 21 jeden sekund jedno takie dziecko umiera. Nie możemy udawać, że Ameryka zachowuje swoje ideały i wiarę w świętość życia, skoro pozwoliliśmy na śmierć 15 milionów bezbronnych niewiniątek”[1].
  • Odpowiedz