Wpis z mikrobloga

Przewodniczący rady miasta Oslo chce całkowitego zamknięcia ruchu lotniczego z Polską z powodu gwałtownego rozwoju pandemii. Póki co prosi Wizzair, który obsluguje najwięcej połączeń aby zaprzestał lotów z/do Polski.
LINK

Wprawdzie to nie premier ani minister zdrowia, ale myślę, jak tak dalej pójdzie to niedługo faktycznie zamkną się na podróżujących z Polski.

#koronawirus #oslo #norwegia
  • 11
@Stashqo: na bt.no usunięto mój komentarz.

Sytuacja wyglada w ten sposób że największy procent wśród przyjezdnych oraz największą ilość zarażonych jest z Somalii. Polska jest na drugim miejscu.

Nie mogę znaleźć nigdzie propozycji jak zamierzają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu wie wirusa w najliczniejszej grupie za to mnóstwo pomysłów na Polaków...

Somalijczycy posiadają bardzo skuteczne i rozbudowane narzędzia do reakcji oraz wpływu na rząd oraz media.

Nas musiała bronić Premier Norwegii na konferencji i
największa grupa to Somalijczycy


@lowcajeleni: Być może jeśli chodzi o chorujących obcokrajowców, nie widziałem statystyk. Natomiast jeśli choszi o "import" wirusa to połowa calego koronawirusa przywożonego zza granicy jest z Polski.

@tomasztomasz1234:
Chodzi chyba o maksymalne utrudnienie podróżowania, łatwiej wsiąść w samolot niż tłuc się autem, nie każdy z resztą takowe posiada.
@Krupier: Problem solved ;)
Chociaż to wciąż utrudnienie i dodatkowy koszt, więc zawsze cel w po części zostałby osiągniety.

Ja się zastanaeiam czy to nie jest duża ofensywa na Wizzair, Norwegian ledwo dyszy, po przytuleniu kasy od rządu nie ruszyli z powrotem z lotami za to wizz ogłosił, że chce otwierać tanie loty krajowe w Norwegii. Przykład Lidla dość mocno pokazał jak bardzo niepożądana jest zagraniczna konkurencja na lokalnym rynku.
@lowcajeleni: link masz w pierwszym wpisie.

De siste to ukene har 106 personer testet positivt i Norge etter å ha blitt smittet i Polen. Som Aftenposten nylig har omtalt, utgjør dette over halvparten av alle importerte smittetilfeller i Norge de siste ukene.