Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem z mieszkaniem, albo z deweloperem. Rok temu kupiłem mieszkanie i od roku mam problem z wentylacją w łazience. podczas gdy sąsiad (pode mną) coś gotuje wszystko mi wywala przez moją kratkę i to nie, że czuję, że coś tam robi tylko dokładnie mogę powiedzieć jakich przypraw używa i w jakiej ilości. Pisałem do dewelopera, że jest taki problem a oni mają to w dupie. Oni nie mogą nic zrobić bo u mnie wentylacja działa i to wina sąsiada, że ma podłączony okap w kuchni (oczywiście w miejscu, które mieliśmy wyznaczone na okap). Nie wiem już z której strony mam to ugryźć, ani co mogę zrobić.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #prawo
  • 11
@w3n5zu: Napisałeś, że czujesz zapachy od sąsiada z kratki wentylacyjnej w łazience oraz że mieszkanie wentylowane jest grawitacyjnie. Zgodnie z WT (§ 141) zabronione jest stosowanie zbiorczych przewodów wentylacji grawitacyjnej, więc nie wiem jakim cudem mógłbyś coś czuć. Na pewno masz wentylację grawitacyjną? Natomiast o pionach okapowych pisałem tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/39575907/miraski-mam-zagwozdke-przy-wykanczaniu-mieszkania-/#comment-139306639
@dyzenteria: W kuchni mam okap a obok kratkę, w łazience tylko kratkę. Jak sasiad uruchamia okap u siebie w mieszkaniu w kuchni to u mnie w łazience wywala zapach. Nie wiem jak to jest zrobione, deweloper twierdzi ze piony są ok
@w3n5zu: Zacząłbym od tego co napisałeś w pierwszym wpisie, a mianowicie od reakcji dewelopera na zgłoszenie. Inwestor jest uczestnikiem procesu budowlanego do obowiązków którego należy zapewnienie opracowania projektu budowlanego oraz zapewnienie wykonania i odbioru robót budowlanych (PB). Zdarzają się niekiedy błędy wykonawcze i/lub projektowe, za które wykonawca i/lub projektant odpowiadają przed inwestorem na zasadach zawartych w KC. Natomiast przed klientem odpowiada inwestor z tytułu rękojmi. Odpowiedź inwestora, że winny jest sąsiad,
@dyzenteria: Matko jedyna, myślałem, że napiszesz aaa to jest zepsute i tyle. Dzięki Ci wielkie. W zasadzie wszystko co napisałeś to prawda (np. O braku ciągu w okresie letnim).

Już myślałem o tym, żeby zgłosić się do jakieś zewnętrznej firmy o wydanie opinii, bo jak pisałem deweloper ma to gdzieś i raczej nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło. Teraz jeszcze bardziej utwierdziłeś mnie w tej decyzji