Wpis z mikrobloga

Czołem, wszystkie Mirabelki i ci Mirkowie, którzy potrzebują.

Sytuacja jest #!$%@?, ale stabilna. W razie konieczności wsparcia, gdy nie wiecie , co zrobić z ciążą, odzywajcie się - porozmawiam z wami o aborcji, może doradzę co do zagranicy, a na pewno wesprę psychicznie, niezależnie od waszej decyzji.

#aborcja #polska #protest #depresja #polska #bekazprawakow
  • 33
  • Odpowiedz
@SarahC: Z dobrego serca napisałam akurat, po przejrzeniu wątków. Bo w tym burdelu co jest to się zapłakać można, jak się zobaczy znienacka dwie kreski na sticku.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: Niekoniecznie na klinikę - na wczesnym etapie ciąży (im wcześniej, tym lepiej) można dzięki różnym Dream Teamom i innym Women on Waves zamówić środki poronne. Jest to o wiele tańsze (średnio 600 pln za tabletki - 3000+ pln za zabieg w klinice) i odchodzi konieczność dojazdów, ale warto mieć wtedy kogoś na linii, bo to mało przyjemna akcja (skurcze, krwawienia, ból, rzadkie, ale możliwe komplikacje).
  • Odpowiedz
@ziemba1: No jeśli chciałbyś, to trochę problem, bo sądząc po rodzajniku męskim zapewne nie masz macicy. Ale jeśli ją masz, zależy od zaawansowania ciąży i stanu zdrowia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tiszka: za takie rzeczy powinien być kryminał. Mam nadzieję, że państwo w końcu coś z tym zrobi - z tymi "aborcyjnymi dream teamami" i innym gównom. Ha tfu na was, od Hitlera się wcale nie różnicie.
  • Odpowiedz
@trevoz: Ziom, ja zaproponowałam wsparcie niezależnie od decyzji osoby zainteresowanej. Jeśli pogadają i zechcą zachować hipotetyczną ciążę, to będę im kibicować aż do rozwiązania :D
  • Odpowiedz
@Tiszka hmm myślałem ze chodzi o problem gdy okazuje się ze dziecko ma wadę letalną. Co do zwykłej niechcianej ciąży zwykle wystarczy stosować antykoncepcję. Aborcja nie powinna zastępować odpowiedzialnego podejścia do seksu.
  • Odpowiedz
@Leniek

: 1. znajdź partnerke która będzie z Tobą chciała uprawiać seks, daj znac za jakieś 5 lat to wyjaśnie co dalej

Przecież napisałem że już zaciazylem transfobie
  • Odpowiedz
@thewickerman88: W tym momencie chodzi też o ciążę letalną - jeśli ktoś ma problem i musi przegadać, postaram się wysłuchać, nawet gdy to tak trudne. Mój komentarz dotyczył ogólnie kwestii wyjazd/pigułki. Dla ciąż z wadami pozostaje wyłącznie klinika - i to chyba Holandia, tam jest dłuższy termin dopuszczalności niż w Niemczech i na Słowacji?
  • Odpowiedz
@loza__szydercow: Tu niestety problemik jest taki, że w Polsce nie ma opcji legalnej. Szwajcaria to kierunek, w którym chcesz patrzeć - można zapłacić składkę (roczna niższa, jednorazowa wyższa), podpisać papiery i wyjechać, ale to o ile spełnia się warunki m.in. świadomej zgody.
  • Odpowiedz