Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Gówno. W internecie każdy mądry, a potem 90% gówniaków zapisanych na religię, śluby kościelne, komunie, #!$%@? muje dzikie węże. A potem polska to katolicki kraj i przelew dla KK.

@Thundax:

Sama prawda. Jak ja tego nie ogarniam. Do kościoła nie chodzą, zgodnie z wiarą nie żyją, księży krytykują, ale ślub kościelny, chrzest, komunia to pierwsi. Bo tak wypada, bo tradycja.

Strasznie słabe to jest.
Statystyki są dla rządzących jasne - większość Polaków to katolicy.


@Thundax: No i co z tego że tak widnieją w rejestrach? Poza tym nawet mocno wierzący katolicy w większości popierali prawo do aborcji wadliwych płodów, m.in. Hołownia.
@Thundax Byciem Katolikiem nie wyklucza myślenia. Sam jestem wierzący ale nie zgadzam się z pomysłami Kościoła i rządu. Ogólnie katolicyzm siedzi dalej w średniowieczu i to jest smutne. Zamiast otwierać się na ludzi to się odcina.
@Thundax: no właśnie już nie. Kościelnych teraz już coraz mniej. Bo po co robić kościelny jak imprezy nie ma? Nawet u mnie, na Podhalu, coraz częściej ludzie biorą cywilny, a za rok, dwa kościelny. Tylko kto z nich ten kościelny zrobi i po co?