Wpis z mikrobloga

Wielu prawników (w tym ja) zaznaczało już, że wczoraj Trybunał Konstytucyjny nie wydał żadnego wyroku bo to żaden Trybunał (ponieważ nie jest obsadzony przez sędziów) ani tym bardziej nie może być mowy o żadnym wyroku.

Odważny lekarz w mojej ocenie mógłby wykonać terminację ciąży ze względu na wady płodu, musiałby się jednak liczyć z tym, że obecna prokuratura postawiłaby mu zarzut z art. 152 Kodeksu Karnego.

No dobra, ale co dalej, lekarz oskarżony sąd musi jakoś to ocenić. Art. 152 Kodeksu Karnego mówi wyraźnie o

przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy,


Pozostaje pytanie, więc jakie są przepisy ustawy. Odważny sędzia powinien zauważyć, że skoro nie-wyrok wydali nie-sędziowie to w konkretnym przypadku nie doszło do do przerwania ciąży w warunkach opisanych ustawą karną i co za tym idzie na podstawie art. 414 Kodeksu Postępowania Karnego* umorzyć postępowanie wobec lekarza.

Wobec czego Wolne Sądy jeszcze bardziej potrzebne niż dawniej. Oraz odważni medycy. A najlepiej to zmiana władzy.

#prawo #medycyna #neuropa #4konserwy #chlewobsranygownem #bekazpisu #sluzbazdrowia #tklive
  • 18
  • Odpowiedz
@megawatt: a jest ścieżka oceny wyroków TK czy nie ma? Bo inaczej przepis Konstytucji mówiący o ostatecznosci wyroków jest na niby jeśli i tak można ocenić skład wydający orzeczenie. A podnosza się głosy że i procedurę, co już w ogóle jest zwycięstwem PiS zza grobu
  • Odpowiedz
Odważny sędzia powinien zauważyć, że skoro nie-wyrok wydali nie-sędziowie to w konkretnym przypadku nie doszło do do przerwania ciąży w warunkach opisanych ustawą karną i co za tym idzie na podstawie art. 414 Kodeksu Postępowania Karnego* umorzyć postępowanie wobec lekarza.


@Kjedne: A na jakiej podstawie ten sędzia miałby oceniać ten organ który uzurpuje sobie bycie trybunałem? To może lepiej taką sprawę zaciągnąć do tsue. Ale zanim tsue łaskawie by się tym
  • Odpowiedz
a jest ścieżka oceny wyroków TK czy nie ma? Bo inaczej przepis Konstytucji mówiący o ostatecznosci wyroków jest na niby jeśli i tak można ocenić skład wydający orzeczenie.


@Ogar_Ogar: ja bym wyszedł z innego punktu, czy TK może być ustawodawcą pozytywnym? Do czego w swoim zdaniu odrębnym odniósł się sędzia prof. Kieres. Przy przyjęciu założenia, że nie może wyrok w zasadzie nie ma znaczenia - bo nie jest w stanie wprowadzić
  • Odpowiedz
To może lepiej taką sprawę zaciągnąć do tsue. Ale zanim tsue łaskawie by się tym zajął to przecież władza w Polsce się zmieni.


@CynicznyMarksista: TSUE nie ma tu żadnej właściwości

A na jakiej podstawie ten sędzia miałby oceniać ten organ który uzurpuje sobie bycie trybunałem?


@CynicznyMarksista: przedstawiłem dokładną podstawę w KPK czego jeszcze oczekujesz xd
  • Odpowiedz
TSUE nie ma tu żadnej właściwości


@Kjedne: Mógłby zanegować trybunał pani magister, tj nadał by sobie tą właściwość.

przedstawiłem dokładną podstawę w KPK czego jeszcze oczekujesz xd


No podstawę do tego

Odważny sędzia powinien zauważyć, że skoro nie-wyrok wydali


Na jakiej podstawie ma zauważyć że to jest mie-wyrok?
  • Odpowiedz
@svein: w dupie mam Zaradkiewicza i nie wiem jakie on ma poglądy i mało mnie to obchodzi

Zaraz wydam sobie decyzję administracyjną że swein z wykop.pl ma od dzisiaj zakaz prania swoich gaci. Będziesz ją skarzyl do WSA czy po prostu uznasz że to nie jest żadna decyzja?
  • Odpowiedz
@svein: wlasnie tym sie różnimy ze ja majac do tego kompetencje potrafie samemu generować opinie prawne a ty umiesz tylko cytować innych

No cusz
  • Odpowiedz