Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć, bo chyba nie rozumiem
1. Trybunał konstytucyjny porównywał, czy jakiś zapis w ustawie o planowaniu rodziny cośtamcośtam... i jakiś inny zapis w konstytucji nie stoją ze sobą w sprzeczności
2. TK powinien orzec tak jak jest faktycznie niezależnie od poglądów
3. Większość pretensji jest kierowanych w stronę PiSu, Konfederacji, Kai Godek, a oni z kształtem obowiązującej konstytucji mają niewiele wspólnego (więc też pisanie przez nich samych o rzekomym sukcesie to hipokryzja)
4. Pretensje wypadałoby mieć jeśli już to do autorów konstytucji (Kwaśniewskiego, SLD i tego kto jeszcze w 97r. miał coś do gadania)
5. Lekką hipokryzją jest to, że duża część KOD (uznających konstytucję za świętość), krytykuje obecnie to co rzeczywiście jest zapisane w konstytucji (według TK)
6. Wszystkie dotychczasowe aborcje z powodu wad płodu były nielegalne (niezgodne z konstytucją)


#polityka #neuropa #4konserwy #aborcja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może mi ktoś wytłumaczyć, bo chyba nie rozumiem


@krzysio_misio: Prawo podlega interpretacji, nawet wczoraj dwóch sędziów - w tym jeden nominowany przez PiS - wyraziło zdanie odrębne. Wniosek przeszedł większością głosów, nie jednogłośnie, a wśród głosujących "za" byli Przyłębska, Piotrowicz i Pawłowicz.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że Trybunał został przejęty przez PiS w sposób jednoznacznie nielegalny, co potwierdziły wyroki poprzedniego trybunału, przed interwencją pisowską, więc jego legitymacja jako organu, który orzeka "jak jest faktycznie niezależnie od poglądów" jest
  • Odpowiedz
@smyl: Dzięki za odpowiedź.
"Czy naprawdę uważasz, że ten wyjątek w prawie aborcyjnym...?"
Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, co ja uważam. Są od tego sędziowie TK i oni powinni być lepszymi specjalistami w prawie ode mnie. Dura lex sed lex. Jak konstytucja jest głupia, to trzeba zmienić konstytucję, a nie krytykować orzeczenia TK.
Dalej za niezasadne uważam "wiwatowanie" Kai Godek
Dalej za niezasadne uważam "obwinianie" za zaistniałą sytuację
  • Odpowiedz