Wpis z mikrobloga

@josedra52: Moim zdaniem jest bardzo duża różnica między tym co się dzieje na Białorusi a tym co jest u nas. Jeśli zaczynają się burdy i ludzie zaczynają atakować policję to wszystkie środki powinny zostać użyte żeby doprowadzić ich do ładu. To co widać na filmiku to nie jest łapanka w celu pokazania kto tu rządzi (albo przynajmniej nie wiadomo czy jest, bez kontekstu). Decyzja dotycząca aborcji nie jest dobra, i
  • Odpowiedz
@josedra52: Może źle dobrałem słowa. Chodziło mi o to, że dopóki policja pacyfikuje osoby, które stwarzają niebezpieczeństwo to jest to dla mnie zrozumiałe. Jeśli natomiast protestujący sobie krzyczą a policja zaczyna wyłapywać pojedyncze osoby żeby je spałować i "zachęcić" do tego żeby po raz kolejny nie wyszły na ulicę (tak jak na Białorusi) to wtedy policjantów biorących w tym udział należy potępić.
  • Odpowiedz
Dokonują zatrzymania jednej kobiety, a inna wpada na pomysł, że pójdzie jej bronić utrudniając prace funkcjonariusza poprzez szarpanie go za rękaw. Widział, że zamierza utrudniać to chciał ją odepchnąć przedramieniem, ale skończyło się na walnięciu łokciem. Policja powinna być skuteczna, a nie dać się szarpać za mundur.


@naprawtagi: gdy s-----------o jest prawem, opór jest obowiązkiem.

Tak samo powiesz o filmach z białorusi, gdzie odbijają zatrzymanych ludzi? Gdzie zdzierają maski tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dostali pare stówek dodatku to teraz n----------ą ludzi, którzy jeszcze niedawno szli z nimi ramię w ramię w ich sprawie.


@KONONOWlCZ: masz na myśli te Julki z Twittera, które przez całe wakacje krzyczały ACAB i CHWDP?
  • Odpowiedz
@Janusz_Hazardu: tak się składa, że oglądałem dwa streamy z tego protestu od 23:00 do 1:30. Po pierwsze, kamień poleciał z drugiej strony (od strony barierek przy torach tramwajowych). Po drugie, to policja sprowokowała takie zachowanie, wyrywając baner z rąk protestujących.
  • Odpowiedz
@diogene: Coś przegapiłem i mamy taką samą sytuację jak na Białorusi czy tylko wymyślasz chochoła, żeby z nim później walczyć? Nie ma na nagraniu powodu zatrzymania, ale przy obecnym stanie prawno-politycznym w Polsce dużo bardziej prawdopodobne jest, że skoro ją zatrzymują to złamała prawo. Na nagraniu widać natomiast jak inne osoby próbują im egzekwowanie tego prawa utrudnić, a policja skutecznie ich powstrzymuje. Gdybym posłużył się argumentacją analogiczną do Twojej to
  • Odpowiedz
dużo bardziej prawdopodobne jest, że skoro ją zatrzymują to złamała prawo.


@naprawtagi: na Białorusi też zatrzymują ludzi bo łamali prawo. I ludzie którzy próbują to udaremnić też utrudniają egzekwowanie prawa.

I nie porównuj demonstracji do rabowania sklepów.
  • Odpowiedz