Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Znacie potwierdzenie, że "nawarzyłeś piwa to musisz je wypić"?
Ja nawarzyłem sobie piwa, które chcę wypić. Dzisiaj odpaliłem pierwszą (z 42) butelek Russian Imperial Champagne - wariacji na temat stoutu imperialnego, leżakowanego na płatkach z beczki po whisky, fermentowanego szampańskim szczepień drożdży.
42° Blg z czego 7 podchodziło z laktozy, 16,5% alkoholu. Ciężkie, gęste, złożone, kawowe, czekoladowe, mleczne, alkoholowe piwo, które miało w moim zamyśle smakować jak belgijska pralina z nadzieniem śmietankowo-waniliowym.
I wiecie co? Tak dokładnie smakuje. Ostatnie 15 minut spędziłem na wąchaniu pustego kieliszka po tym piwie i pewnie mógłbym tak jeszcze z godzinę.

Jedynie co mnie boli to fakt, że mam go tylko 42 butelki. Teraz to 41.

#piwo #piwowarstwo #warzzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stout2137: ostatnio butelkowałem szcześciodrupla leżakowanego na płatkach ponad pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Najtańsze butelki 0,33 masz z Żywca Zero. Polecam jako napój izotoniczny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmyung: w dużym skrócie: 1 kg laktozy, bodaj 1 kg cukru kandyzowanego ciemnego (fakt dobre efekty posmaków rumowych), bez cukrów było 33° Blg. Przed gotowaniem miałem około 27 litrów brzeczki, po gotowaniu - 13. Gotowane było prawie 3h. Chcesz recepturę? :>
  • Odpowiedz
@mkarweta: możesz podrzucić przepis, chętnie popatrzę :) powiedz jeszcze na jakim sprzęcie i jak przebiegał proces.
Ależ to się musiało kleić po gotowaniu!
  • Odpowiedz