Wpis z mikrobloga

9 marca 1943 roku Adolf Hitler zalegalizował aborcje na ziemiach polskich.

W latach 1943-1945 obowiązywało prawo pozwalające Polkom na dokonywanie aborcji w nieograniczonym zakresie był to jedyny przypadek w historii Polski kiedy aborcja była legalna „na żądanie”.

"W obliczu dużych rodzin tubylczej ludności, jest dla nas bardzo korzystne, jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji (...) Osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych"
- mawiał führer

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa #aborcja
xHershelx - 9 marca 1943 roku Adolf Hitler zalegalizował aborcje na ziemiach polskich...

źródło: comment_1603389825kNRnmuRG5waLs1F1SOX6KP.jpg

Pobierz
  • 23
@xHershelx: później usunięcie ciąży było możliwe ze względu na trudną sytuację ekonomiczną, więc to prawie tak samo jak na żądanie do 1993r nikt nie miał problemu z dokonaniem aborcji. A po awarii w Czarnobylu to nawet proponowano ją ciężarnym kobietom :)
@xHershelx XD
I jeszcze ten hasztag bekazlewactwa XD
Narzędziem do wytworzenia mitycznego Aryjczyka i osiągnięcia przyrostu naturalnego (który miał zapewnić Niemcom przewagę nad pozostałymi narodami europejskimi) miał być szereg ustaw, które określały status rodziny oraz ramy prawne m.in. aborcji i eutanazji. Zwłaszcza status prawny tych dwóch zabiegów wskazuje podporządkowanie kwestii moralnej celom populacyjnym. Aborcja była możliwa m.in gdy dziecko, które miało przyjść na świat, było pół-Żydem. Czyli była głównie potrzebna w sprawach
@Filippa:

W ramach akcji mordowano chorych na schizofrenię, niektóre postacie padaczki, otępienie, pląsawicę Huntingtona, stany po zapaleniu mózgowia, osoby niepoczytalne, chorych przebywających w zakładach opiekuńczych ponad 5 lat oraz ludzi z niektórymi wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi.

Od kwietnia 1941 r. program ten rozszerzono o „akcję 14f13” (niem. Aktion 14f13), obejmującą chorych psychicznie i niepełnosprawnych nie-niemieckich więźniów obozów koncentracyjnych, w ramach której wymordowano ok. 20 tys. osób.

W lutym 1939 r. (według innych
@xHershelx: Widzę że łganie to integralna część jestestwa konfederaty:

"In Nazi Germany, the penalties for abortion were increased again. In 1943, providing an abortion to an "Aryan" woman became a capital offense"

Dodaj jeszcze że stalin był za aborcją, to dopiero się pośmiejemy:

"In 1936 the Soviet Union made abortion illegal again, stemming largely from Joseph Stalin’s worries about population growth. The law that outlawed abortion did not only do just
@storyfag:

Widzę że łganie to integralna część jestestwa konfederaty:


Gdzie napisałem nieprawdę? Widocznie manipulacje to "jestestwo" neuropka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"In Nazi Germany, the penalties for abortion were increased again. In 1943, providing an abortion to an "Aryan" woman became a capital offense"


Za to można było stwierdzić "aryjskość" dzieciaczka po urodzeniu i jeśli coś nie grało to uśpić jak psa.

Dodaj jeszcze że stalin był
@salamander-kwarcowy:

Ustawa z 28 października 1950 o zawodzie lekarza wprowadziła wymóg, aby konieczność przerwania ciąży przez wzgląd na zdrowie kobiety ciężarnej była potwierdzona orzeczeniem komisji lekarskiej (której skład i tryb postępowania określi rozporządzenie ministra zdrowia), a uzasadnione podejrzenie, że do zapłodnienia doszło w wyniku zgwałcenia, kazirodztwa bądź współżycia z małoletnią poniżej lat 15 stwierdzone stosownym oświadczeniem prokuratora[19]. 27 lipca 1954 została podjęta instrukcja Ministra Zdrowia w sprawie stwierdzania konieczności dokonania zabiegu
@xHershelx: No fajnie przeczytałeś wikipedię, genialne źródło dla ludzi, którzy gówno wiedzą.

W praktyce w PRL istniała powszechna aborcja na życzenie, bo te przepisy interpretowano w sposób pozwalający większości kobietom na przeprowadzenie takiego zabiegu.

I faktycznie, cytowałam z głowy i zaniżyłam tylko te dane. W Polsce aborcji rocznie wykonywano wtedy nie 100, a nawet do 230-270 tysięcy. Czyli bardzo bardzo podobny procent w stosunku do ciąż jak w krajach, w których
@salamander-kwarcowy:

No fajnie przeczytałeś wikipedię, genialne źródło dla ludzi, którzy gówno wiedzą.


Następnym razem będę cytował kilka źródeł, bo nigdy nie mogę trafić takiego, które by się wszystkim spodobało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

interpretowano w sposób pozwalający większości kobietom na przeprowadzenie takiego zabiegu.


No właśnie - interpretowano, prawo chociaż średnio respektowane, nie wprowadzało aborcji na żądanie.

I faktycznie, cytowałam z głowy i zaniżyłam tylko te dane. W