Wpis z mikrobloga

Chyba ktoś mnie próbuje #!$%@?ć na pieniążki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam podpisaną standardową umowę o wynajem mieszkania, jeden z zapisów nakłada na mnie obowiązek ubezpieczenia mieszkania m. in. od szkód wynikających z zalania.
No i taka szkoda się stała, właściciel powiadomiony, ubezpieczyciel powiadomiony, więc czekałem spokojnie na remont za hajsy z ubezpieczenia.
Dostałem informację od ubezpieczyciela, że zalanie wynika ze złego montażu wężyka doprowadzającego wodę i on (ubezpieczyciel) ma wyjebongo w to.
Naiwnie myślałem, że skoro nie ja montowałem ten wężyk to ja również jestem wolny od odpowiedzialności, ale mój wynajmujący uważa, że nie XD jednym z jego argumentów jest to, że nie zakręcałem ogólnego zaworu z wodą przed każdym wyjściem z domu (gdybym to robił to szkód byłoby znacznie mniej) czy choćby zarzucanie mi, że ubezpieczenie jest wykupione w jakimś szemranym towarzystwie ubezpieczeniowym XD
Umowę mam podpisaną do końca lutego i już zaczynam się martwić o zwrot należnej mi kaucji.

#ubezpieczenia #mieszkanie #zalanie #prawo #wynajem #oszukujo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Batoney: zapis to jest na sąd polubowny albo w testamencie, w umowie są postanowienia. Co do szkód to poczytaj o odpowiedzialności najemcy na zasadzie ryzyka.
  • Odpowiedz
@Batoney: nawet jak właściciel ma ubezpieczone mienie od zalań, to i tak zakład ubezpieczeń w razie wypłaty odszkodowania może taką szkodę zregresować na ciebie, na przyszłość OC w życiu prywatnym jak kolega wyżej powiada
  • Odpowiedz
  • 1
@Batoney orzecznictwo stanowi, ze jest obowiazek najemcy zakrecania zaworow - ale dopiero przy dluzszych wyjazdach. Wiec gadac to sobie moze.

@Sanepik

zapis to jest na sąd polubowny albo w testamencie, w umowie są postanowienia.

Chyba jeszcze sie nie spotkalem by sad w.ogole zwrocil na to uwage. Przeciez sformulowanie zapis umowny funkcjonuje powszechnie
  • Odpowiedz