Wpis z mikrobloga

@ModelCocomo: To tak nie działa. Może gdyby tvpis zagospodarowało swoje 2 mld w odpowiedni sposób i puściło odpowiednie programy informacyjne jak nosić maseczki i w jakim celu się to robi, najlepiej skierowanie do osób starszych, czyli w sumie ich targetu, to by przyniosło pozytywne efekty. A tak jedynie daje się wodę na młyn szurom, lewica lepiej niech się nie zabiera za takie rzeczy.
@PsychoFun: Ty wiesz jak działa wolność słowa? Sebix może mówić sobie co chce i ma do tego prawo, a na koniec ty mając swój własny rozum masz podjąć decyzje czy mówi prawde czy nie. To tak jakby zakazać w sądzie prokuratora. Szczerze to powinniśmy być wdzięczni za sebixów, którzy potrafią rzucić inną perspektywę na sprawę, jak bardzo ona by się wydawała nieracjonalna.
@PsychoFun: Akurat w przypadku trupów dyskusja jest jak najbardziej wskazana, bo słowa same w sobie nie wyrządzają żadnej krzywdy. Uważam, że w naszym interesie jest, aby każdy miał prawo do opinii, bo w wielu przypadkach, jak i w tym, jesteśmy w stanie tylko dedukować i polegać na informacjach które do nas spływają. W momencie, kiedy próbujesz zamykać komuś usta i dawać się wypowiadać tylko jednej stronie, często nie masz przesłanek, które
@PsychoFun: Można jak najbardziej promować ustrój, w którym wszyscy się kochają i są równi.
Kłopot w tym, że komunizm takim ustrojem nie jest, więc porównanie całkowicie z czapy.

Wolność słowa, to wolność słowa i powinno być zabronione jedynie głoszenie poglądów i rzeczy, które nawołują do łamania prawa, lub stoją w sprzeczności z prawem. Wszystko inne to kwestia po prostu opinii (opartej o większe, lub mniejsze doświadczenie w danej dziedzinie) i karanie
@max1983: Jak to komunizm takim ustrojem nie jest ? Moment, komunizm tak, wypaczenia nie, okey ? To że łajdak Stalin mordował, nie znaczy, że my teraz nie możemy promować komunizmu. Komunizm jest super. To Stalin wypaczył tą piękną ideę.
@PsychoFun: pisałem o sytuacji jaka była przez długie miesiące, czyli że nikt nie wiedział, czy to prawo jest zasadne czy nie. Jeśli prawo będzie ustanowione, to ja popieram to żeby nawoływanie do jego łamania mogło być karane.
bo słowa same w sobie nie wyrządzają żadnej krzywdy


@lotniz: w sumie zgadzam się, przecież wolnością słowa można też obronić sprzedawanie emerytkom garnków, które mają leczyć raka, a także przekręty "na wnuczka".

na koniec ty mając swój własny rozum masz podjąć decyzje czy mówi prawde czy nie


O! Bardzo dobrze powiedziane!
@KrzLis Powinniśmy więc w imię wolności słowa wypuścić wszystkich oszustów. I przywrócić Amber Gold do działania, bo przecież jak to tak, wolność słowa!
@lotniz: chłopie, wyjaśnij mi proszę różnicę między kłamstwem a oszustwem, bo mam wrażenie, że coś Ci się miesza.

W szczególności interesuje mnie, gdzie jest subtelna różnica między:
* kłamaniem na temat perspektyw inwestowania w Amber Gold,
* kłamaniem na temat antyrakowego działania garnków,
* kłamaniem na temat nieistnienia pandemii.
@KrzLis: Taka różnica, że jeśli kłamstwo byłoby nielegalne to wszyscy politycy prędzej czy pożniej poszliby siedzieć. Oszustwo jest to celowe wprowadzanie w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Musi istnieć w tej transakcji jakiś element materialny.