Wpis z mikrobloga

Choruję na SM i od ponad miesiąca doskwiera mi spastyka kończyn. Dostałam skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne w tym na hydroterapie czyli masaże wirowe kkd i kkg. Wszędzie gdzie dzwonię w #rzeszow mówią że na #nfz najwcześniej styczeń/luty (a w jednym miejscu nawet i lipiec), natomiast prywatnie mogę przyjść... JUTRO (ʘʘ) I tak jest we wszystkich miejscach do których dzwoniłam.
Jasne że wybiorę się prywatnie póki jeszcze nie zamknęli tych przychodni (bo powiedzieli że #koronawirus i może być różnie za tydzień) ale nie czaje tej #polska #medycyna

#zalesie #stwardnienierozsiane #rehabilitacja
  • 9
@IlonMusk: nic specjalnie mistycznego. Środki z nfz są ograniczone i żeby zachować ciągłość świadczenia usług muszą je ograniczać. W pazdzierniku mogą na dane zabiegi wydac x zł i dopiero na styczen/luty mają jakies środki. Co i tak nie jest takie pewne bo przecież kontrakty z nfz mogą nie zostać przedłużone lub cos innego sie moze wydarzyć w zwiazku z koroną. Oni terminy i możliwości mają, nie dostaną po prostu więcej kasy
@IlonMusk: dokładnie tak jest. Przykładowo mają limit 15 dziennie. Na 16 pacjenta nfz już kasy nie ma. A jak się wyrobią w 4 godziny to potem nic nie robią. A jak zapiszą 15, i 8 nie przyjdzie to w ogóle po 2 godzinach pora na csa.
@IlonMusk: i to jest właśnie mit tego, ze w PL nie ma lekarzy. W tej samej placówce z palcem w dupie dostaniesz zabieg pewnie z marszu albo max do tygodnia oczywiście płatne z góry a na nfz od 3 miesięcy wzwyż :).
Ps. sam NFZ narzuca dostęp do specjalistów najwcześniej 3 miesiące od zapisu :).
Ja np. na USG żylaków musiałem przyjść 2 razy :) w jednym kwartale na jedną noge
@IlonMusk taki system, kontrakty się kończą a za nadwykonania nikt nie zapłaci. Zadzwoń do NFZ, powinni Ci powiedzieć gdzie jest najkrotsza kolejka na zabiegi które Cie interesują.