Wpis z mikrobloga

Znacie jakichś dobrych psychologów(?) czy kogo tam, żeby pomógł mi odnośnie kariery? Może być w #gdansk albo zdalnie.
Obecnie już mam 10 lat doświadczenia zawodowego i zastanawiam się, co zmienić. Może gdybym dopiero zaczynał byłoby łatwiej.

Tak czy inaczej cholernie się nie spełniam w mojej robocie i nie mam możliwości „rozwinąć skrzydeł”. A spełnianie się w pracy to jest dla mnie bardzo ważna rzecz. Przeczytałem już multum materiałów i książek przez ostatnie kilka szukając odpowiedzi na ten temat i w sumie niby wiem więcej, ale chyba nawet bardziej teraz jestem w rozkroku. Próbowałem też innych ścieżek, ale raczej to były ślepe uliczki. Zastanawiałem się też, czy to nie problem jest w moim podejściu, ale z tego co się dowiedziałem to są pewne cechy mojej osobowości nie do przejścia.

#psychologia #psychoterapeuta #kariera #praca
  • 9
  • Odpowiedz
@mrzonek: mając 10 lat doświadczenia powinieneś być sobie w stanie znaleźć mentora z branży. Z firmy, z konferencji, ze studiów.. Psychologowie czy coachowie oczywiście mogą Ci pomóc zadać odpowiednie pytania, ale nie mają za bardzo pojęcia jak wygląda Twoja praca i jakie tam są możliwości. Ja po 10 latach w IT mam jakiś zbiór tematów, w którym czuje się dobrze, mam swój styl pracy i ustalam z managerem, które projekty najbadziej
  • Odpowiedz
@Lamael: obecnie to ja sam jestem mentorem ;) I gadałem już z masą ludzi. Tak jest wszędzie i to jest nie do przejścia. A mnie jakoś się nie uśmiecha użerać w ten sposób przez resztę życia. Ja nie chcę naprawiać tego co robię obecnie (bo jak pisałem, to są rzeczy nie do przejścia), myślę o przebranżowieniu się.
  • Odpowiedz
@mrzonek: Nie wiem w jakiej branży pracujesz, ale spodziewam się, że są tam różne ścieżki kariery. Managerska, techniczna, organizacyjna, wymagająca kontaktu z klientem itp. Jeśli chcesz się przebranżowić to tym bardziej potrzebujesz mentora z potencjalnej branży, który zasugeruje Ci jakąś ścieżkę wdrożenia. Ja w ten sposób pomogłem inżynierom innych branż (chemikowi i mechanikowi) przejść do IT. Według mojego doświadczenia żaden psycholog/coach Ci w tym nie pomoże, chyba że sam masz już
  • Odpowiedz