Wpis z mikrobloga

Mirki, gdybyście mieli wybrać jeden z poniższych projektów domów dla was, zakładając że macie już działkę na własność ale musicie zaciągnąć kredyt hipoteczny w wysokości 300 000 PLN, to tóry byście wybrali? A ważne, jest to gdy jest was 2+2.
1.https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kosaccach-na-m8fd24c8394bb0
2. https://www.extradom.pl/projekt-domu-przygoda-WAH1668?gclid=Cj0KCQjwzbv7BRDIARIsAM-A6-2aU-gKzS3BAZuP0KUdNwO0fNsCp9z8ip5LENXdWypHdlPrGfK02akaAr64EALw_wcB
#dom #budowadomu #kredythipoteczny

Który dom byście wybrali?

  • Dom w kosaćcach 72.0% (18)
  • Przygoda 28.0% (7)

Oddanych głosów: 25

  • 23
@rodzer1223: no lepsze, znajduchy na górze, a na parterze nasz sypialnia. Mały, ciasny ale własny.
@robertx: Przygoda pod klucz według wyliczeń 3 000 x 89,11m2 = 267 220. Mogę trochę rzeczy zrobić samemu, czyli gospodarczo. Zwróć uwagę na metraż.
@Berkel_88: Metraż jest mały, prawda, ale te wyliczenia co są na ich stronie to zweryfikuj zanim się zdecydujesz bo taki Dom w kosaćcach ma kilka dużych przeszkleń które będą kosztować słuszne pieniądze, a w ich kosztorysie nie widzę, żeby gdziekolwiek to uwzględnili. A to tylko tak na szybko co udało mi się wyłapać.
@Berkel_88: Żeby e tych projektach zrezygnować z dużych przeszkleń to na przeróbki projektu wydasz więcej niż na sam projekt. Na Twoim miejscu zdecydował bym się na ten drugi projekt (przygoda) albo coś w tym stylu. Lepiej postawić porządnie coś skromniejszego niż po łebkach jakiś wyglądający bardziej bogato. Znam osobiście jedną osobę która się połaszczyła na dom w lonicerach 2 z archona właśnie, bo według wyliczeń na stronie to będzie tyle i
@Berkel_88: oczywiście chodziło mi o cenę za m2 netto (czyli odejmując biegi schodowe)... Co do rozgraniczenia stref to ja nie będę robił na pewno, ale kwestia gustu. Co do przeszkleń to Mirek wyżej ma racje: to kosztuje w cholerę a użyteczność jest znikoma - archon ma fajne projekty ale te przeszklenia u nich to koszmar.
@robertx: Nie wiedziałem, że to może tylko kosztować taka drobna zmiana.
@Kapitan-Planeta: Możesz podać projekt jaki wybrałeś?
Powiem też, tak, w rodzinie stawiając dom cytryncach g1 i według projektu SSZ 280 000 zł, a oni zamknęli się w 135 000 zł. Nie rezygnowali też z tych dużych okien, ale kolega ma ojca co się zna na murarce.
Nie jest czasem tak, ze dom z poddaszem o pow użytkowej 100m2 wyjdzie taniej niż parterowy o tej samej powierzchni ?
@Tacom: No na jednym forum napisali mi, dom parterowy: " Przy wiązarach robisz tylko fundament po obwodzie, nie musisz mieć w środku ścian działowych konstrukcyjnych. Tak samo zewnętrzne ściany tylko konstrukcyjne, wieniec i na to wiązary z dachem. Oczywiście, że siłą rzeczy dachu będziesz miał więcej, ale odpadają Ci schody, których budowa i wykończenie tanie nie są, strop, do ocieplenia będziesz miał tylko sufit w parterówce. Ogrzanie domu z poddaszem będzie