Wpis z mikrobloga

Jaki dilerzy mają interes w rabatach dla określonych grup zawodowych? Jakie są szanse na wytargowanie takiego rabatu nie będąc w tych grupach? Załóżmy np że mam na myśli Volkswagena.

#motoryzacja
  • 4
@michal7: Podejrzewam, że każdy ma możliwość dostać podobną cenę w pewnym czasie w roku. Jaki interes? Niektóre zawody kojarzą się z prestiżem, jeśli ludzie wykonujący taki zawód kupują samochody danej marki to ona też kojarzy się z prestiżem. Wyobraźmy, że jakąś markę kupowaliby głównie ludzie zajmujący szemranymi interesami, czy dobrze by się ona kojarzyła?
@michal7: Wizerunek marki oraz reklamę w środowisku. Np Mercedes ma zniżkę dla architektów i lekarzy bo chce być kojarzony z prestiżowymi grupami zawodowymi. Oraz te grupy zawodowe, zwłaszcza lekarze, są dosyć silne. Lekarze non stop mają konferencje, sympozja, spotkania, zniżki zawodowe etc.
@Mirkosoft: to dlaczego nikt nie daje zniżek dla programistów? ( ͠° °)

@michal7: akurat ze zniżek w VW korzystałem i mają bardzo latjowe podejście, możesz powiedzieć że jesteś lekarzem albo architektem i wierzą na słowo. Hyundai chciał papier...
@Mirkosoft: to dlaczego nikt nie daje zniżek dla programistów? ( ͠° °)


@Bias: Bo programiści to pipy i żaden nie wpadł na to żeby zaproponować coś takiego dealerom :P
A tak bardziej serio. Ja w dawnej pracy (inna branża) miałem klienta lekarza. Któregoś razu do mnie zadzwonił i mówi że oni z Panami lekarzami to mają takie forum gdzie Sobie gadają, często się też widują