Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem #remont #mieszkanie #hydraulika #lazienka

Hej Mirki, mam taki nietypowy problem. Mam taką oto wnękę w swojej remontowanej łazience o wymiarach dł. 55cm x szer. 17cm x wys. 8cm - wysokość wynika z zabetonowania części podłogi by zrównać się z poziomem rury odpływowej co powinno być widać na obrazku. W moim projekcie miało to być miejsce na stelaż pod misę WC. Problemem są ściany wokół tej wnęki - ściana 'górna' i z lewej to ściany łączące mnie z sąsiadem, prawa - z pionem wod-kan. Jest to kamienica z lat 30 i niestety te ściany łączące mnie z sąsiadem są strasznie liche - są wykonane z jakiegoś lekkiego materiału o szerokości 8cm, wewnątrz są cienkie listwy drewniane, jak zbijaliśmy tam kafle to sąsiad przybiegł, że mu kafle latają i zaraz się sp*erdolą jak będziemy tak nawalać - ten material pod zdjeciem to jest wlasnie to. Niestety nie można na tej ścianie nic zrobić, wbijać, wieszać - po prostu nie ma pewności, że wytrzyma, i tu pojawia się problem ze stelażem WC - nie można go w jakim stanie przymocować do ściany. Hydraulik zasugerował by wybetonować ok. 15cm od tej ściany i na ten nowo-wybetonowanej ścianie oprzeć stelaż. Zastanawiam się czy nie ma tutaj innej możliwości bo po prostu psuje mi to troche projekt i układ łazienki.

Podłoga w tym miejscu jest podniesiona o te 8 cm (w związku z tym wybetonowaniem by schować rurę) - to jest mniej więcej wysokość na jakiej wiszą misy WC - może dałoby się po prostu taką mise położyć na tym betonie i tym samym ściągając wagę misy + siedzącego człowieka ze stelaża? Robi się w ogóle takie rzeczy? Trzeba by znaleźć misę która jest płaska od dołu albo coś kombinować... w najgorszym wypadku po prostu postawić tam stojąca mise WC, coś tego typu https://www.123lazienka.pl/produkt/5220-roca-meridian-miska-wc-stojaca-compacto-maxiclean-a34724700m-8433291115979.html tyle, że wtedy będzie troche wyżej - minus dla okreżnicy i wygody wyciskania niestety.

Ktoś zna się trochę na tym temacie i mógłby coś doradzić w tym temacie?
Pobierz wojuboju - #budownictwo #remontujzwykopem #remont #mieszkanie #hydraulika #lazienka 
...
źródło: comment_1603105522YtmsLGrYHF9SxsMR3qb6TE.jpg
  • 5
niestety te ściany łączące mnie z sąsiadem są strasznie liche - są wykonane z jakiegoś lekkiego materiału o szerokości 8cm, wewnątrz są cienkie listwy drewniane


@wojuboju: może to suprema?

A ta podłoga to z czego jest? Co jest pod tą wylewką? Strop drewniany czy jakieś sklepienie kleinowskie?