Wpis z mikrobloga

@Majk_ zluzuj majty, chodzi o to że większość rzeczy które są obecne na świecie zawdzięczamy białym i to jest fakt więc bez sensu wyskakujesz z jakimiś naukowcami.
@Javert_012824:
Przypomną tylko, że Polacy "stali się" biali dopiero niecałe 100 lat temu.
Wcześniej nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby kategoryzować razem German/Celtów i Polaków.
Tutaj opisane podejście Amerykanów do Polaków:

Here it is important to understand how, exactly, Americans ‘become white’. The history of Polish-Americans is an illuminating example. Upon arriving in the U.S. en masse in the late 19th and early 20th century, Poles endured discrimination based on their
@xarcy: nie było czegoś takiego nawet jak biały celt, bo Irlandczycy tak czy inaczej byli katolikami, więc z zasady nie byli biali. Białość cechowała germańskiego protestanta. Stąd poza oklepanymi w powszechnej myśli murzynami na celowniku protestanckiego KKK znajdowali się też Irlandczycy, co jest mniej znanym faktem.
@Javert_012824: tbh, #!$%@? mam na to kto ma jaki kolor skóry, dopóki jest dobrym człowiekiem i nikogo nie krzywdzi to jest ok. Na pewno nie stoję po stronie rzeczy typu BLM, czy Antify. Bo jest to już reverse racism i populizm. Ale też #!$%@? mnie ONR, czy jakieś narodowe-rzeczy, bo toleruję i jestem neutralny do osób o innym kolorze skóry (a czasem jeśli są dobrymi ludźmi to mam do osoby takiej