Wpis z mikrobloga

@Arado-Akbar: Mam 8 dzień od objawów. Nie jest zbyt lekko. Astmę miałem wyregulowaną (od 5 lat nie miałem żadnych objawów choroby). Piątego dnia pojawiły sie duszności. Z soboty na niedzielę noc nieprzespana z powodu płytkiego oddechu i bólu w oskrzelach/płucach. Wczorajszy dzień też kiepski, ciągłe duszności, ale dzisiejsza noc przespana prawie cała, jednak tak na granicy snu przy też płytkim oddechu, ale jednak umożliwiającym zaśnięcie.

Na razie duszności ciągle są,
  • Odpowiedz
@Chuseok: We wtorek drugiego dnia objawów, podczas wywiadu na teleporadzie, bo miałem temperaturę powyżej 39, powiedziałem, że mam też astmę i lekarka chciała mnie osłuchać. Więc tam też miałem badaną saturację i wtedy jeszcze było 98%, ale dopiero w piątek się pojawiły duszności. Teraz nie miałem mierzonej. Wczoraj dzwoniłem na 112, bo po nieprzespanej nocy już byłem zaniepokojony, żeby się zorientować czy karetka z lekarzem mogą przyjechać i mnie na
  • Odpowiedz
@tomek860827 dzięki za wołanie i zdrowia życzę. Z tego krótkiego opisu nasze astmy są podobne, tylko ja alvesco mam jako dodatkowy jak mi się gorzej oddycha a tak to 1x milukante +2x salamex 500. Czułeś taki ucisk w gardle na początku? Mam tak od tyg i nie wiem czy to placebo juz.
  • Odpowiedz
@piesnapolu: W gardle nic nie miałem. Początkiem była temperatura pow. 39. Drugiego/trzeciego dnia zacząłem trochę kaszleć i wypluwać flegmę tak jak przy standardowej infekcji, ale bez żadnych duszności. Czwartego bół w klatce + mocno nadwrażliwaskóra w jej okolicy przy każdym dotyku. Duszności pojawiły się piątego dnia.
  • Odpowiedz
bez żadnych ataków duszności przez lata.


@tomek860827: Mam też astmę, ale nie wiem co to są te ataki duszności? Jakby powietrze było rzadkie (nie ma czym oddychać) czy jakby coś Ci nie pozwalało zrobić wdechu? Nigdy nic takiego nie miałem, u mnie problemem jest niemożność wypuszczenia powietrza, które trwa bardzo długo i towarzyszy mu potężne świszczenie. Jakby co biorę Symbicort 320 (budezonid), wcześniej w parze z Montelukastem.
  • Odpowiedz
@radziuxd: Cytując:

Duszność w astmie oskrzelowej wynika z gwałtownego zwężenia drobnych oskrzeli i oskrzelików na skutek skurczu warstwy mięśniowej oraz obrzęku błony śluzowej oskrzeli. Na początku pojawia siępogłębiające uczucie braku powietrza oraz lęk.


Chyba lepiej się już określić nie da. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eskeel: No dobra, rozumiem, a co się dzieje u mnie, jeśli wdech biorę bez problemu, ale potem nie mogę się tego powietrza pozbyć? Jakbym się nie starał to idzie bardzo ciężko, długo i mam wrażenie jakbym nie mógł opróżnić płuc do końca.
  • Odpowiedz