Wpis z mikrobloga

Polaków traktuje się jak gówno jeśli chodzi o wypłaty. Normalnie mid w DE zarabia tyle co architekt z mega doświadczeniem w PL. Na dodatek, Polak ma poczucie, że jak będzie chciał zarabiać więcej to będzie to 'za dużo' bo przecież pewnie nikt tyle nie zarabia. Albo jak mu ktoś zaproponuje więcej to pomyśli 'UU to może będzie zbyt dużo dla mnie, nie dam rady'. Traktuje się nas jak hodowlane bydło a jak ktoś się wychyli to się do sprowadza na ziemie w najbardziej sowiecki komuszy sposób, pokazując, że ktoś z zarobkami 2x mniejszymi robi 4x więcej.
Janusze biznesu zabijają rynek swoimi zagrywkami.
#programowanie
  • 8
Normalnie mid w DE zarabia tyle co architekt z mega doświadczeniem w PL.


@Windows98: a entry level w USA zarabia ponad 100 tysięcy dolarów na zachodnim brzegu, co z tego?

Also

w okolicach 4600 euro.


nie zapomnij powiedziec ze brutto, bo netto to by bylo ponad 100k euro rocznie a tyle senior rzadko ma ;]
@Windows98: to ja postawie odwrotna teze - Programiści w PL maja lepiej niż w DE i w UK. UOPy w DE to sredni biznes ( dostaniesz jakies 70-100k euro co sie przeklada na jakies 3-4k ojro na rekę, moze odrobine wiecej ). Zycie w DE jest droższe ( usługi droższe, jedzenie droższe etc ), w PL wszystko tanie w #!$%@? i zarabiasz 5-6 razy tyle co reszta ludzi, w DE może
@alex-fortune: Nadal mam wrażenie, że nie czujesz o co chodzi. Mid w DE nadal zarabia stosunkowo więcej ze względu na stosunek cen dóbr luksusowych do średniego wynagrodzenia.
Przeciętna wypłata Mid w Polsce to jakieś marne 7k netto czyli 1600 euro.
Przeciętne wynagrodzenie seniora w PL to 11k netto = 2500 euro.
Dalej mam ci pokazywać, że Przeciętny niemiecki developer jest lepiej usytuowaną osobą?
W Polsce jest tanio? To dlaczego przeciętny Polak