Wpis z mikrobloga

szybsza śmierć baterii


@x134xvb: napisz do Xiaomi, bo może nie wiedzą

Używam QC od długiego czasu, degradacja baterii to nie realny problem dla ludzi zmieniających telefony co dwa lata

A Ci co siedzą dalej na RN4 i nie planują w najbliższym czasie wydawać kasy na nowe - i tak nie są targetem firmy
@LuxEtClamabunt: Jak tam aktualizacje powyżej 3 lat? Dobrze tak być na dziurawym sofcie? Zgubisz telefon i byle Seba po obejrzeniu poradnika na yt odblokuje telefon, po czym poczyta wiadomości czy zdjęcia obejrzy. W iOS niewykonalne, można jedynie wyzerować i używać bez obsługi sieci co jest niezbyt praktyczne. Na dodatek dureń tego nie zrobi bo potrzeba dość skomplikowanych operacji.
@x134xvb: To mnie zawsze zastanawia w tym wyścigu po szybkie lądowanie. Akumulator w samochodzie: ładujemy najmniejszym prądem, żeby służył jak najdłużej. Podobnie baterie do pilotów/padów itp. A w telefonach nagle zrobił się wyścig kto naładuje w 15min.
degradacja baterii to nie realny problem dla ludzi zmieniających telefony co dwa lata


@Atreyu: Tak to nie jest problem jak tak "często się zmienia" (ja ostatnio zmieniam co rok, ale mam dość :)

Apple jest jakieś 2 lata do tyłu technologicznie względem chińczyka

Chodzi ci o te 120hz? to jedyna rzecz której teraz nie ma iphone. Iphone'y mają prawie zawsze topowy hardware

Chińczyki nie są już takie tanie. Xiaomi czy Huawei
@CapaldiTheDoctor: Szybkie ładowanie to taki hack trochę, producenci nie mogą stworzyć odpowiednio małych i cienkich akumulatorów by na przykład tel wytrzymywał 4-5 dni na baterii więc wprowadzili szybkie ładowanie. Akumulatory dostają po dupie i nikt się nie przejmuje ekologią ( w tym apple), że akumulatorów nie da się recyclingować i ofc że użytkownicy po tych 2-3 latach będą musieli wymieć tel..
@x134xvb: To mnie zawsze zastanawia w tym wyścigu po szybkie lądowanie. Akumulator w samochodzie: ładujemy najmniejszym prądem, żeby służył jak najdłużej. Podobnie baterie do pilotów/padów itp. A w telefonach nagle zrobił się wyścig kto naładuje w 15min.


@CapaldiTheDoctor: akumulator w samochodach to całkiem inna technologia. Chyba, że mówisz o autach elekrycznych - to tam też jest wyścig, Tesla ma swoje superchargery które też z ogromną prędkością ładują. Ma to oczywiście
boli cię, że Apple jest jakieś 2 lata do tyłu technologicznie względem chińczyka? XD


@LuxEtClamabunt: a w know-how chińczyk 5 lat do tyłu, bez Apple by nie istnieli bo nie mieliby od kogo kopiować. Nawet CEO xiaomi przyłapany był z prywatnym iPhone'm
Akumulator w samochodzie: ładujemy najmniejszym prądem


@CapaldiTheDoctor: akumulator litowo-jonowy =/= akumulator kwasowo-ołowiowy

Tak jak i baterie które były w telefonach przed upowszechnieniem się litowych (które się np. formowało przy pierwszym uruchomieniu) to też zupełnie inna bajka.

Akumulator samochodowy nie ładuje się na początku (i tylko na początku) niskim prądem, dla jego żywotności
@Atreyu: mają jeśli chodzi o procesory, iphone 11 ma odpowiednik snapa 865... a14 który jest w iphonie 12 jest najszybszym prockiem na rynku.

rozdzielczość ekranu nie ma znaczenia przy wystarczająco wysokim ppi (powyżej 300)

ilość pamięci ram to kwestia skopanego androida w sensie po pierwsze że został napisany w javie i potrzebuje maszyny wirtualnej do tłumaczenia kodu do bytekodu, drugie skopane zarządzanie procesami w androidzie (aplikacje mogą sobie robić co chcą).
@LuxEtClamabunt: @Atreyu: wiem, że technologia jest inna. Jednak w dalszym ciągu szybkie lądowanie nie wpływa dobrze na żywotność. Telefon ładujemy codziennie, ja zmieniam go co jakies 4 lata wiec wole lądowanie wolniejsze ale baterie która pożyje. Przecież większość osób i tak ładuje telefon przez noc wiec co za różnica?