Wpis z mikrobloga

Koleżanka robi przesiadkę na ekosystem Apple i myślę co jej doradzić.
Z racji wykonywanej profesji (świeżo upieczona prawniczka), podejrzewam, że będzie skrobać pisma.

Pierwsza myśl - MacBook Air.
Ale odpada, bo nie ma heatpipe i trochę się cykam jej go polecać.
MacBook Pro zbyt hardkorowy na jej zapotrzebowania.

I teraz rozkminiam nowego iPada Air ze Smart Keyboard.
Ma USB C, więc drukarkę podepnie.
Ma klawiaturę i touchpad.
Obsługuje Apple Pencil, więc może sobie maziać po dokumentach.

Co myślicie?

#apple #macos #ios
  • 20
@thority: Yep. Budżet raczej bez spiny
@alWdIjJpz18nHw: @LazyInitializationException: @DiMaria: Z tym, że Pro, to ciężka kolumbryna jest. Mam i ubóstwiam, ale nie wyobrażam sobie filigranowej dziewczyny z tym klocem XD
Poprzednia generacja Aira była wspinała.
Ale aktualnie jest już zbytnim starociem.

Mówicie, że brak heatpipe w Air 2020, to nie taki problem?
Da sobie radę z pracą biurową bez odlatywania w kosmos?
@bagi1: jeśli nie nienawidzisz swojej koleżanki to ja bym odpuścił Aira, one tak jak mówiłeś nie mają heatpipe i się palą, część z nich jest do wyrzucenia po roku, dwóch, a ten nowy air się kosmicznie grzeje bo uwaga 10 generacja procków intela się jeszcze bardziej grzeje niż 8.

Masz do wyboru -> używany pro albo czekać na MacBooki na armie. Air nie kupuj i nie polecaj nikomu
@bagi1: Jeśli nie będzie montować filmów to Air 2020 nawet z i3 będzie bardzo spoko. Znajomy ma i bardzo chwali. Używa go do konsumpcji mediów głównie.
@sm_m: zobaczymy co powie twój znajomy za kilka lat. Air mają wadę konstrukcyjną która dyskwalifikuje ten laptop do dłuższego użytku. Ten sam sposób chłodzenia był w xboxach 360 i stąd te słynne "Red Ring of Death"

Air nie kupować i nie doradzać kupna, chyba ze kogoś nie lubisz i chcesz mu uprzykrzyć życie. Procek jest wlutowany w płytę więc by naprawić takiego spalonego Aira trzeba ją wymienić całą, to się bardziej
@sm_m: a myślisz, że ludzie którzy kupili Aira 2018 to przeprowadzali na nim jakieś symulacje? Wszystkie nowe procki intela się koszmarnie grzeją, bez przyzwoitego chłodzenia dostajesz fajną jednorazówkę na kilka lat. I tym są nowe Airy. Jedyny ostatni prawilny Air to 2015.
@sm_m: Najczęściej użytkownikom Aira pali się zintegrowana grafika, mają jakieś drobne artefakty a później cały procek pada na amen. W recenzjach o tym nie poczytasz bo ci goście używają sprzęt kilka tygodni a nie dwa lata :)
@x134xvb: Bardzo możliwe. Wielu kupuje Airy, bo się nasłucha jakie to dobre do branży kreatywnej i potem cisną Final Cuta. To prawda że chłodzenie powinno być lepiej rozwiązane, ale nie popadajmy w paranoję.
@sm_m: To nie jest paranoja. Nie wiem, masz pro? On przy odpaleniu chroma potrafi wejść na 90C. MacOS ma w dodatku customowego turboboosta, który jest dużo bardziej agresywny niż na laptopach z windowsem.

Z czasem pastatermoprzewodząca zaczyna tracić właściwości, w środku laptopa jest syf, zaczyna się bardziej grzać. Tu nie ma magii. Jest po prostu zła inżynieria.