Wpis z mikrobloga

@zdun8 oczywiście że tak, zawsze oferuję swoim klientom usługę z materiałem. Inna sprawa, że część ludzi i tak patrzy na taką opcję jak na oszustwo, myślą, że będzie mi się opłacało oszczędzać na materiale.
@languser: Oszustwo? Daję zlecenie na montaż płytek w łazience, podaję modele amatury + X m2 płytek. Czy zleceniobiorca może kupić materiały na firmę i wtedy sprzedać mi usługę ich montażu na 8% VAT? To dla mnie oszczędność 15%.
@languser: Część firm remontowych / majstrów dodaje sobie prowizję do tych materiałów, tzn. na rozliczeniu będziesz widział ceny + 20% od tego co możesz samemu kupić, więc to średnia oszczędność na vacie.
@jarzyn123 oczywiście, że dodają prowizję, jeżeli chcesz usługę z materiałem, to ten materiał ktoś musi kupić, dostarczyć, a to też kosztuje. To, że wychodzi 20% drożej zależy wyłącznie od wykonawcy, spokojnie da się to zrobić z niższą marzą, chociażby ze względu na rabaty, jakie mamy jako wykonawcy.
@languser: Oczywiście, że transport kosztuje, tylko sugeruję że nie zawsze dobrze jest napalać się na 15% tańszy vat, bo marża może to zjeść z nawiązką. Z tymi rabatami to często u mnie cena od majstra "po rabatach" była wyższa niż moja w sklepie przed rabatami.