Wpis z mikrobloga

Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna. Pierwsi którzy będą umierać to ludzie z udarami. Obecnie dochodzi do kłótni między personelem medycznym, gdzie dany pacjent ma się znaleźć. Rząd zawiódł. Zamiast opracować plan działania i przygotować się na 2 fale to się zajął wyborami, wycofaniem z konwencji stambulskiej, ustawa futerkowa, a oni w czasie 2 fali dostawiają łóżka i wmawiają, że się przygotowali. Jak się liczy dobro człowieka to powinniśmy poprosić niemców o pomoc w walce z koronawirusem. W ciągu 2 tygodni ludzie zaczną umierać w karetkach, jak tak to dalej potrwa. Nie musicie mi wierzyć, popytajcie znajomych, którzy pracują polskiej służby zdrowia.
#koronawirus
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamiast opracować plan działania i przygotować się na 2 fale to się zajął wyborami, wycofaniem z konwencji stambulskiej, ustawa futerkow


@repro5: nie widzę sensu w takim stwierdzeniu.
Rząd to nie jest jedna osób, która jak się zajmuje jednym to się nie zajmuje drugim.
Czy ministerstwo zdrowia zajmowało się którąkolwiek z wyżej wymienionych rzeczy?
  • Odpowiedz
Rząd to nie jest jedna osób, która jak się zajmuje jednym to się nie zajmuje drugim.

Czy ministerstwo zdrowia zajmowało się którąkolwiek z wyżej wymienionych rzeczy?


@sqlserver: Wybacz ale to nie jest problem tylko jednego ministerstwa, a całego rządu który nie zrobił nic w tym temacie oprócz przekrętów i pustych obietnic ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@repro5: Przeraża mnie jakby ten kraj wyglądał gdyby serio doszło do jakiejś poważnej epidemii z chorobą o dużej śmiertelności skoro taka mała ilość przypadków choroby o śmiertelności trochę wyższej od zapalenia płuc paraliżuje kraj...
  • Odpowiedz
@repro5: najgorsze jest to, że światowe towarzystwa naukowe już dawno wydawały wytyczne jak organizować opiekę nad pacjentami w czasie pandemii. Włosi, o których mówiło się, że epidemia na wiosne ich rozłożyła, potrafili np zorganizować zupełnie oddzielne pracownie hemodynamiczne dla pacjentów z zawałem covid minus i covid susp. A udary to jest patologia. Choroba w której jak nigdzie czas gra rolę w niektórych miejscach (bo nie wszędzie) schodzi na drugi plan
  • Odpowiedz
sluzba zdrowia upadla bo 6000 ludzi zajelo izolatki


@RenkaRenkeMyje: Izolatki czy oddziały intensywnej terapii to nie jest coś co można z dnia na dzień dobudować w szpitalach, poza tym ich liczba jest w każdym mieście ograniczona.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@repro5: na fb krąży filmik jak do szpitala zglaszają sie rodzice z dzieckiem ktore ma rozciętą głowę a rejestracja probuje na nich wymusic wypelnienie świstka dla podejrzanych na Covid (òóˇ)
  • Odpowiedz
@ediz4: Obecny stan ma się nijak do pierwszej fali. Powinieneś zauważyć, że Twoja ukochana partyjna telewizja nic nie wspomina i wyjątkowo unika tematu. Wspomnialem w wpisie, że nie musisz mi wierzyć, ale jak masz kogoś znajomego lub z rodziny w służbie zdrowia to zapytaj.
  • Odpowiedz