Wpis z mikrobloga

306 + 1 = 307

Tytuł: 13 Pięter
Autor: Filip Springer
Gatunek: reportaż, literatura faktu
Ocena: ★★★★★★★★

Springer roztacza opowieść o rynku mieszkaniowym dla tych mniej zamożnych w Polsce na przestrzeni stu lat. Prolog, jakim jest historia Toeplitza i Tołwińskiego w drodze do rozwoju WSM mającej na celu walkę z bezdomnością czy przeludnieniem lokali warszawskich, wprowadza do historii nowoczesnej- afery czyścicieli kamienic, frankowiczów czy sytuacji na rynku wynajmu w Polsce ad. XXI wiek.
Myślę, że książka bardzo dobra szczególnie dla osób w moim wieku- zastanawiającymi się w jakim kierunku pójść, gdyż lada moment "trzeba" przejść na "swoje" i pytanie jak to zrobić, komu zaufać, ile na to przeznaczyć pojawiają się niemal ciągle. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na pomoc rodziców czy dziadków- ba, większość ma tylko siebie albo siebie i swojego partnera. Jak nie skazać się na życie na kredycie? Na to pytanie książka nie odpowiada. Odpowiada jednak na to, co staje się z osobami, którzy w to poszli i którym z wielu przyczyn noga się powinęła i zostali albo z długiem, albo z długiem i na bruku.

#ksiazki #czytajzwykopem #warszawa #reportaze

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
FormalinK - 306 + 1 = 307

Tytuł: 13 Pięter
Autor: Filip Springer
Gatunek: reportaż, ...

źródło: comment_16029223716TdpwcbfLGnOHj2sOwwyIc.jpg

Pobierz
  • 3
Bardzo dobra książka! Zostawia czytelnika z pytaniem czy rynek mieszkaniowy musi wyglądać tak jak wygląda i czy prywatyzacja tego sektora jest rzeczywiście dobra dla społeczeństwa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FormalinK: czytałem, dobra książka. Niemniej moim zdaniem autor za dużo czasu poświęcił na okres międzywojenny i było to strasznie nużące, a całkowicie pominięty został okres bardzo istotny w polskim budownictwie tj. PRL, nie wiem co Ty o tym sądzisz?