Wpis z mikrobloga

@borrow: szukam całego oświetlenia roweru, które jest wymagane po to, żeby jazda była legalna. Dodam, że jeżdżę powoli i tylko chodnikami, ale jak wjadę na drogę to chcę się czuć bezpiecznie, bo ostatnio się szybko ściemnia, więc chcę być widoczna dla samochodów.
@sargento: przy p0lackich kierowcach nie mam zamiaru jeździć drogą - jestem pewna, że zostałabym potrącona. Kiedyś straż miejska mnie nawet otrąbiła, bo za wolno jechałam bo mi akurat się popsuły przerzutki i od tego czasu stwierdziłam, że pitole i będę jeździć tylko chodnikiem.
Ale odblask mam. To wystarczy żeby jeździć nocą? Bo jak sprawdzam w necie to jest napisane, że konieczna jest przednia i tylna lampka.
@Bellie uproszczę Tobie. Na tagu często pojawia się propozycja prox aero iii f na przód (57zł), z tyłu tak naprawdę za 30zł można wyrwać całkiem porządnie świecącą tej samej firmy, obie ładowane przez USB.
Gorzej jak chcesz wydać na komplet mniej niż 50zł, to nie wiem, pewnie chińczyki wtedy tylko wchodzą w grę i nie jest to jakiś zły wariant tylko trzeba poczekać i dobrze trafić już sprawdzonego linka.
@Bellie: jeżeli masz odblask, to to oświetlenie spełnia rozporządzeniowe wymogi oświetlenia pozycyjnego jakie powinien mieć rower w godzinach od zmierzchu do świtu oraz za zdnia w oznakowanym tunelu. Kwestia tylko czy będziesz zadowolona z takiefo światła.
Ja osobiście na tył polecam mactronic walle wersja I.
@inyourface: dziękuję, chciałam max wydać jakieś 60-70 zł. Rower nie jest nawet mój i w tym sezonie pojeżdżę pewnie na nim z 3 razy może, ale trochę mi ułatwia poruszanie się aktualnie.
@sargento: dziękuję za potwierdzenie, jednak chodzi mi o sytuacje po zmierzchu ponieważ kończę pracę o 17, jak idę na rower to już się zaczyna ściemniać niestety. :(
@bartman28: odblask mam z tyłu roweru i mam na plecaku
@Bellie: mam ten zestaw od 3 msc.
Światło przód jest niestety za słabe na jazdę w nocy, moim zdaniem nadaję się raczej tylko na oświetlone ścieżki gdzie wystarczy tylko sygnalizowanie swojej pozycji. Do samego stricte oświetlania drogi jest poprostu za słaba.
Z kolei światło tył jest nawet ok gdyby nie to że nie jest zgodne z przepisami -> nie ma czerwonego odblaska, świeci się na czerwono ale ten plastik (klosz) jest