Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ej dobra, ludzie, ten obrazek ma tylko przyciągnąć uwagę, moje pytanie brzmi jak w poście.
  • Odpowiedz
@nvmm: Odpowiedz brzmi tak.

@Nie_znany: Zgadzam się. Zasada która powiedziałem działa tylko wtedy gdy mamy 3 pasy 1 samochód znajduje się na skrajnym prawym a drugi na skrajnym lewym i obydwa chcą zająć środkowy pas w tym samym momencie. Wtedy działa zasada prawej ręki przy zmianie pasa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@internety: no biały nie jedzie dobrze.
1) nieprawidłowe użycie kierunkowskazów - wjeżdżając na rondo jedzie prosto, więc bez kierunkowskazu, a wyjeżdżając skręca w prawo.
2) skręcenie w prawo z lewego pasa
  • Odpowiedz
@TsundereGirl:

1) lewy kierunkowskaz wjeżdżając na rondo nie jest wykroczeniem a jedynie złym nawykiem a zjeżdżając ma włączony prawy.

2) oczywiście, że może taki manewr wykonać po uprzednim ustąpieniu pierwszeństwa jadącym skrajnym prawym pasem. A w tym przypadku nie koliduje tor jazdy. Jadący prawym pasem skręca w ten sam zjazd i wybiera prawy pas a jadący lewym skręca w ten sam zjazd wybierając prawy. Jakby jadący prawym chciał wjechać na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@internety: uważasz że stawanie na środku ronda żeby ustąpić to dobra praktyka? Szczególnie że zielony samochód może wybrać dowolny pas, również lewy - i znowu sytuacja kolizyjna.
Do skrętu w prawo jest prawy pas i tyle
  • Odpowiedz
@TsundereGirl: nie jest dobra bo powoduje zator ale zgodna z prawem i dość często spotykana na tradycyjnych wielopasmowych rondach. I pomyśl w taki sposób, że zjeżdżając ze skrajnego lewego zjeżdżasz na skrajny prawy i od razu zjeżdżasz z ronda. I to wszystko w tym samym momencie. Co w momencie gdy nikt cie wpuści wcześniej na prawy pas? masz tak jeździć dookoła aż ktoś cie łaskawie wpuści? zatrzymujesz się dajesz kierunek
  • Odpowiedz
@TsundereGirl: w tej ustawie jest o prawej krawędzi jezdni a nie prawym pasie. Jezdnia a pas to są 2 rożne rzeczy. Gdy masz 2 pasy do skrętu w prawo to też na silę jedziesz na skrajny prawy a lewy "prawy" pas jest zakazany? I dalej nie rozumiesz jaki manewr wykonuje się zjeżdżając z lewego pasa. Lewy pas -> prawy pas -> zjazd z ronda. Czyli prawnie wykonujesz manewr zmiany pasa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@internety: widać nie znasz kompletnie przepisów.

w tej ustawie jest o prawej krawędzi jezdni a nie prawym pasie


Sprawdź gdzie jest krawędź jezdni.
Podpowiem: tylko jadąc prawą stroną prawego pasa jesteś blisko prawej
  • Odpowiedz
@TsundereGirl: Oczywiście że się mylisz. W momencie gdy masz 2 lub 3 prasy do skrętu w prawo nie ma obowiązku jazdy przy prawej krawędzi jezdni a dopiero po wjechaniu za skrzyżowanie o ile to możliwe lub gdy nie będziesz skręcać w lewo lub jechać prosto zaraz za skrzyżowaniem. Art 5. ust. 1.? nie widzę tu związku z tą sytuacją. Jaka widoczna różnicą? Zjeżdżając ze skrajnego lewego wykonujesz najpierw zmianę pasa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@internety:

Oczywiście że się mylisz. W momencie gdy masz 2 lub 3 prasy do skrętu w prawo nie ma obowiązku jazdy przy prawej krawędzi jezdni

To zdanie tylko dowodzi tego, że kompletnie nie znasz, a także nie czytasz przepisów.
Znaki drogowe, konkretnie strzałki kierunkowe, stoją wyżej w hierarchii niż zasady ogólne takie jak art. 22.
  • Odpowiedz
@TsundereGirl: XD ale ty kocopoły gadasz. Mówisz mi ze nie znam prawa drogowego po czym piszesz tu jakieś rzeczy których nie napisałem. Posłuchaj xD Nigdzie nie napisałem że znaki poziome sa mniej ważne od ogólnych zasad xD powiedziałem, że jeśli masz kilka pasów do skrętu w prawo to nie masz obowiązku jechać skrajnym prawym z tych skręcających w prawo.

To ty nie rozumiesz ze przecinając pas ruch wykonujesz zmianę pasa ruchu na ten który przecinasz. Zeby przejechać przez ten pas musisz go zająć nawet na czas przecinania go. A więc wykonujesz zmianę pasa xD

ust 3 a nie 4 - złe napisałem ale widzę nie masz argumentów bo p--------z o chipsach i czepiasz się literówki i pomijasz już to że czytając ten artykuł wiesz już ze się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@internety: nie no pierwszym akapitem to tylko udowodniłeś że nie czytasz w ogóle tego co ja piszę, więc ta dyskusja nie ma sensu.

1) Ja mówię że zgodnie z zasadami ogólnymi żeby skręcić w prawo trzeba się ustawić przy prawej krawędzi jezdni.
2) Ty na to odpowiadasz że prawa krawędź to nie prawy pas (lol?)
3) ja odpowiadam żebyś sprawdził gdzie jest prawa krawędź
4) a ty na to że gry mam 2 pasy do skrętu to nie ma obowiązku jazdy przy
  • Odpowiedz
Tej "zmiany pasa" to nawet nie będę komentować. Bo idąc tą logiką to mam drogę o 3 pasach ruchu w każdą stronę, nie ma strzałek kierunkowych, to skręcę w prawo ze skrajnego lewego pasa "bo przecież przecinam inne czyli zmieniam pasy". Taka sama sytuacja jak na rondzie.


@TsundereGirl: Nie rozumiesz nadal, że możesz taki manewr wykonać tylko musisz ustąpi pierwszeństwa? Nigdzie nie ma strzałek kierunkowych tylko zwykle rondo. I nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@internety: i cyk czarna lista za obrażanie.

Jak nie rozumiesz nadal, że żeby zgodnie z przepisami skręcić w prawo to trzeba być przy prawej krawędzi jezdni (chyba że można tylko w jednym kierunku pojechać albo masz zbyt duży pojazd) to po prostu jesteś tępy.
Nawet kilka razy napisałam z jakiego przepisu to wynika. A ty dalej p--------z o pasach ruchu.

Lepiej oddaj prawo jazdy.
  • Odpowiedz
@TsundereGirl: Widać goście z filmików cie tez nie przekonali. No trudno. Jeździj sobie jak tam chcesz. Ja jestem pewien, że mam racje i wiem z czego to wynika. Ty mówisz tak bo tak. I tak jesteś tępa i czarna lista tego nie zmieni.
  • Odpowiedz
@internety Widzę że nie rozumiesz ruchu okrężnego twierdząc, że zmiana kierunku jazdy w prawo jest dozwolona z lewego pasa ruchu, gdzie tak naprawdę jest to manewr zabroniony prawem, wprost zabrania tego art. 22.2.1 PoRD. Nie zmieni tego zdanie policji i Twoje, że ten manewr jest dozwolony gdyż to twierdzenie nie ma poparcia w obowiązującym prawie a konkretnie w obowiązku zbliżenia się do prawej krawędzi jezdni zamierzającego skręcić w prawo. Inaczej mówiąc
  • Odpowiedz
@vertical: Gościu ale ja to wszystko wiem i się z tym zgadzam. Nie rozumiesz że wykonując ten manewr wykonujesz zmianę pasa a później dopiero zjazd z ronda? Ja wiem że w pord nie ma definicji ronda i jest to traktowane jak normalne skrzyżowanie. I wiem też że nie możesz skręcić z lewego pasa na skrzyżowaniu w prawo nie wjeżdżając naprawy pas. To fizycznie niemożliwe musiałbyś przelecieć nad tym pasem. Z
  • Odpowiedz